Już jutro finał PP na szczeblu Podhala!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Już jutro finał PP na szczeblu Podhala!
2018-06-29

Już jutro o godzinie 18:00 na boisku w Szaflarach rozegrany zostanie Finał Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

W tym roku triumfator Pucharu Polski na Podhalu otrzyma 4 tys. zł - 2 tys. zł od sponsora (sklep MiD Sport) 2 tys. zł z PPPN. Finalista dostanie 1 tys. zł z PPPN - czytamy na oficjalnej stronie PPPN.

Spotkanie finałowe musi zostać rozstrzygnięte, ale nie przewiduje się dogrywki. W przypadku remisu po regulaminowych 90 minutach (i ew. czasie doliczonym), zarządzona zostanie seria rzutów karnych.

Bilety wstępu na finał są w przystępnej cenie 10 i 5 zł, ponadto dla kibiców przygotowano napoje i kiełbaski z rożna. O godzinie 15:00 zostanie rozegrany przedmecz w kategorii Old Boys pomiędzy drużynami LKS Szaflary i Kadra PPPN - informuje Podokręg.

NKP Podhale przystąpi do spotkania pod wodzą trenera Marcina Zubka. 

 

Wystąpimy w III-ligowym zestawieniu. Do dyspozycji nie będziemy mieli tylko kilku zawodników z szerokiej kadry. Nie wystąpimy więc w najmocniejszym składzie, ale jesteśmy na to spotkanie dobrze przygotowani i mamy określony plan, który będziemy realizować. Liczymy też na naszych młodych zawodników z Akademii, którzy nie tak dawno wywalczyli awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Mówię tu o Skublu, Łukaszczyku, Otrębie, Bałosie, Kobylarczyku i Kudle, na pewno część z nich dostanie w tym spotkaniu swoją szansę. Dla nas ten finał rozpoczyna okres przygotowawczy, wierzymy, że będzie to dobre otwarcie i dobry prognostyk na to, co nas czeka w przyszłym sezonie - mówi trener Zubek.

Po przeciwnej stronie Szaflarami dowodził będzie z kolei... trener Tomasz Ligudziński, znany z pracy w Akademii Piłkarskiej Podhala (m. in. wywalczenie z juniorami starszymi awansu do Małopolskiej Ligi Juniorów na przyszły sezon). Serdecznie zapraszamy do przybycia do Szaflar i kibicowania naszemu zespołowi!

Finał Pucharu Polski na szczeblu PPPN
30 czerwca (sobota), godz. 18:00

LKS Szaflary (V liga, w przyszłym sezonie IV) - NKP Podhale Nowy Targ (III liga)


Dzień później drużyna Podhala podejmie LKS Lubań Maniowy w meczu kontrolnym z okazji 70-lecia klubu z Maniów. 

Wystąpią w nim głównie młodzi zawodnicy Akademii oraz ci, którzy w meczu z Szaflarami zagrają w mniejszym wymiarze czasowym - tłumaczy trener Marcin Zubek.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY