Juniorskie debiuty w mroźnych klimatach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Juniorskie debiuty w mroźnych klimatach
2017-11-23

Dzisiejszego wieczoru na Stadionie Miejskim w Nowym Targu III-ligowe NKP Podhale podejmowało w meczu kontrolnym IV-ligowy Lubań Maniowy. Spotkanie to było dla trenera Janusza Niedźwiedzia okazją do przetestowania Tomasza Kołbona z białczańskiej "Watry" oraz do przyjrzenia się kilku graczom Akademii Piłkarskiej Podhala.

Mecz przebiegał w przyjaznej atmosferze. Obie ekipy nie forsowały tempa. Pokryta mgłą murawa z minuty na minutę stawała się coraz bardziej śliska i łatwo było o kontuzję. Na szczęście obyło się bez nich. W barwach NKP okazję na zaprezentowanie swoich umiejętności miał Tomasz Kołbon - środkowy pomocnik z IV-ligowej Białki Tatrzańskiej. Wystąpili także gracze Akademii Piłkarskiej Podhala.

Ten mecz był okazją do przyjrzenia się zawodnikom Akademii, jak również zobaczeniu w grze zawodników testowanych. Niestety z różnych względów zamiast czterech, dotarł tylko jeden z nich. Jeśli chodzi o zawodników Akademii, to będą oni dostawać swoje szanse również w najbliższym czasie - tak, by powoli wdrażać ich do treningów w piłce seniorskiej - tłumaczy trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Mimo aż 7-8 sytuacji bramkowych gospodarzy, spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem NKP 1:0 po golu Dziedzica w 75. minucie. Goście z kolei mieli dwie bardzo dobre okazje na strzelenie bramki, ale raz trafili w słupek, a drugi raz świetną interwencją popisał się Różalski.

Była okazja do przyjrzeniu się wcześniej wymienionym zawodnikom na tle mocnego, IV-ligowego rywala. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa i mimo, że był to mecz kontrolny, cieszy nas, że rok kończymy zwycięstwem. Teraz zawodnicy udadzą się na krótkie urlopy i za 10 dni wrócimy do treningów - mówił po meczu Janusz Niedźwiedź.

Wspomniane urlopy rozpoczną się jutro i potrwają do 2 grudnia. Wtedy też ropocznie się okres obozów, który potrwa do 14 grudnia. Później zawodnicy korzystać będą z przerwy świątecznej i treningi wznowią 8 stycznia.

NKP Podhale Nowy Targ - Lubań Maniowy 1:0 (0:0)