Punkt wywalczony na ciężkim terenie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Punkt wywalczony na ciężkim terenie
2017-10-28

W czternastym meczu tej rundy, piłkarze NKP Podhale zremisowali na wyjeździe z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:1.

Od samego początku spotkania dało się zauważyć przewagę gospodarzy w posiadaniu piłki. To oni oddali pierwszy celny strzał na naszą bramkę, ale później przez długi okres czasu nie stworzyli sobie żadnej dogodnej okazji na zdobycie gola. Takie mieli z kolei piłkarze NKP. W 11. minucie główka Pląskowskiego o milimetry minęła słupek bramki KSZO, a kilka minut później Nawrot i ponownie "Pląs" zmuszali bramkarza z Ostrowca do wzmożonej aktywności. Chwilę potem Gorzelański uratował swój zespół dobrą interewencją nogami. W okolicach 30. minuty na boisku robiło się "nudnawo", a gra toczyła się głównie w środku pola. Przed zapadnięciem w zbytnią senność uratował zawodników Piwowarczyk, który w 32. minucie próbę dośrodkowania zamienił na bramkę i wyprowadził nasz zespół na 1-bramkowe prowadzenie! Podwyższyć wynik przed przerwą mógł jeszcze Barbus, ale tym razem jego dośrodkowanie trafiło w słupek. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy mocniej "przycisnęli" Podhale, ale nasi pozostali niezłomni. Na przerwę schodziliśmy, prowadząc 1:0.

Drugą część gry piłkarze rozgrywali w mocnym deszczu. Niestety, chmury nad Stadionem w Ostrowcu Świętokrzyskim nie przynosły nic dobrego drużynie z Nowego Targu. W 61. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne, wyrównanie swojemu zespołowi dał Jamróz, który nabił Arkadiusza Lewińskiego, kierując tym samym piłkę do bramki Podhala. Wyrównanie stanu rywalizacji przyniosło uspokojenie gry i tak naprawdę okres lekkiej stagnacji. Podhale dobrze się broniło, a KSZO próbowało ataków pozycyjnych. Obrona Częstochowy w wykonaniu NKP przyszła wraz z 80. minutą i rzutem wolnym dla gospodarzy. Schowane za podwójną gardą Podhale zdołało jeszcze wyprowadzić jeden cios, ale szybka kontra Dziedzica, Świerzbińskiego i Silczuka zakońzyła się przestrzeleniem piłki wysoko ponad bramkę przez tego trzeciego.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się bramkowym remisem (1:1).

Pojechaliśmy na ciężki teren - do drużyny, która ma dwa razy więcej punktów, niż my, a ostatnio wygrała u siebie z silną Stalą Rzeszów. Oczywiście z przebiegu spotkania przeciwnik miał więcej z gry i posiadania piłki, ale to my stworzyliśmy sobie więcej okazji bramkowych. Długie utrzymywanie się przy piłce nie przekładało się na sytuacje bramkowe dla KSZO. Ostatecznie jednak, punkt wywalczony w Ostrowcu należy szanować. To zupełnie inny remis, niż ten ostatni z Avią, w meczu z którą powinniśmy zdecydowanie wygrać - powiedział po spotkaniu trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1)