Jeden punkt zostaje w Nowym Targu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Jeden punkt zostaje w Nowym Targu
2017-10-21

W ramach 13. kolejki spotkań III ligi grupy IV NKP Podhale Nowy Targ podejmowało u siebie Avię Świdnik.

Gorzej w mecz weszli zawodnicy Podhala, którzy już w 2. minucie przegrywali 0:1. Kolejne minuty przyniosły lepszą grę gospodarzy. Po kwadrancie gra się wyrównała, a swoje okazje na strzelenie bramki mieli Przybylski i Ligienza. W 30. minucie świetny strzał tego drugiego sparował bramkarz Avii, a do końca pierwszej połowy byliśmy świadkami tzw. "meczu walki". Jeszcze przed gwizdkiem oznaczającym przerwę groźnie z rzutu wolnego uderzał zespół gości, ale na posterunku był Gorzelański.

Lekka przewaga Podhala, zarysowana pod koniec pierwszych 45-ciu minut znalazła swoje odzwierciedlenie na początku drugiej części gry. Najpierw uderznie głową Pląskowskiego powędrowało tuż obok słupka, a następnie strzał z rzutu wolnego również minimalnie minął metalową część bramki. Goście odpowiedzieli za to jednym niezwykle groźnym atakiem, po którym tylko dzięki fantastycznej robinsonadzie Gorzelańskiego Podhale nie przegrywało 0:2. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na Avii w 73. minucie, gdy po strzale głową stan rywalizacji wyrównał Cyfert. W ostatnich minutach blisko drugiej bramki był jeszcze Nawrot, ale jego strzał zatrzymał się na słupku bramki gości.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

NKP Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 1:1 (0:1)