Przyjeżdża do nas najlepszy zespół ligi

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Przyjeżdża do nas najlepszy zespół ligi
2017-11-03

Już jutro o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu (Kolejowa 161) NKP Podhale Nowy Targ podejmie piąty zespół III ligi grupy IV - Stal Rzeszów.

Fot. Szymon Pyzowski (SportowePodhale.pl)

Stal to aktualnie jeden z pięciu głównych faworytów do wygrania ligi, tracący do lidera - Soły Oświęcim - tylko 3 punkty. W tym sezonie goryczy porażki stal zaznała tylko 2 razy (z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim i dość nieoczekiwanie z Wisłą Sandomierz). Więcej niż rywale z czołówki ma z kolei remisów, bo aż 5. Punkty "Stalowym" urywali kolejno: Resovia, Motor Lublin, Orlęta Radzyń Podlaski, Avia Świdnik oraz MKS Trzebinia. Tak więc zespoły zarówno z "czuba", środka, jak i dolnej części tabeli. Czy to oznacza, że NKP wcale nie stoi na straconej pozycji?

Nasze nastawienie jest bardzo pozytywne. Chcemy pokazać się z jak najlepszej stony. Przyjeżdża do nas - naszym zdaniem - najlepszy zespół tej ligi. Najlepszy, biorąc pod uwagę obejrzane przeze mnie spotkania - zarówno w analizie wideo, jak i na żywo. Nie jest to jednak drużyna, której nie można pokonać. To bardzo ciężki, wymagający przeciwnik, który zmusi nas do maksymalnego wysiłku - nie tylko fizycznego, ale przede wszystkim taktycznego. Będziemy musieli wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Grając u siebie, będziemy też chcieli pokazać się z dobrej strony kibicom, ponieważ ostatni mecz na własnym stadionie tylko zremisowaliśmy. Do końca rundy zostały trzy spotkania i niebawem przyjdzie czas podsumowań. Chcemy, by nie były one pod względem punktów tak słabe, jak do tej pory - zaznacza trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

Bilans nowotarżan rzeczywiście prezentuje się już gorzej niż Stali, ale wciąż jest to zespół, którego możliwości obawia się każda drużyna III ligi grupy IV. Podhalanie dowiedli tego zresztą już w 1. kolejce, pokonując u siebie bardzo mocny Motor Lublin - aktualnie 2. zespół w tabeli. W tę sobotę NKP rozegra przedostatni mecz rundy przed własną publicznością i z pewnością będzie chciało jakoś wynagrodzić kibicom 6 porażek i 5 remisów, jakie mają na koncie nasi zawodnicy.

Uważam, że kibicem drużyny jest się na dobre i na złe. To, że drużyna w tym sezonie nie punktuje tak, jak każdy by sobie wymarzył, boli też nas: zawodników, trenerów i działaczy. Runda natomiast jeszcze się nie skończyła. Zostało nam 9 punktów do wzięcia i chcemy zdobyć ich na tyle dużo, by zima nie była nerwowa i byśmy mogli w spokoju przygotowywać się do rundy wiosennej.

Dodam także, że zespół, który do nas przyjeżdża to drużyna bardzo dobrze grająca w piłkę, świetnie zorganizowana. Nie będzie to więc chaotyczne spotkanie, ale takie, które będzie przyjemne dla oka - powiedział nam trener NKP, zachęcając tym samym wszystkich kibiców do przyjścia na sobotni pojedynek.

Zapraszamy więc już jutro na godzinę 13:00 na Stadion Miejski w Nowym Targu! Nasi piłkarze z pewnością zostawią na boisku sporo zdrowia, a zaangażowanie i wsparcie trybun może poprawdzić ich nawet do zwycięstwa! Bądźci z nami i naszą drużyną!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY