Dokonać tego, co Soła

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dokonać tego, co Soła
2017-11-17

Już jutro o godzinie 13:00 CWKS Resovia podejmie u siebie nowotarskie Podhale. W rozgrywkach III ligi w Rzeszowie w tym sezonie zdołała zwyciężyć jedynie Soła Oświęcim. Podhalanie chcą dokonać tego jako drudzy.

Fot. Szymon Pyzowski (SportowePodhale.pl)

Po dwóch ostatnich zwycięstwach, w tym jednym bardzo przekonującym (3:0 z Podlasiem Białą Podlaską) NKP Podhale umocniło się na 10. pozycji w tabeli, pokazując tym samym, że zły okres przeminął (zespół z Nowego Targu jest niepokonany od pięciu spotkań). Szansę, by potwierdzić ten trend, nasi piłkarze będą mieli już jutro, ale na arcy-trudnym terenie, bo w siedzibie aktualnego wice-lidera III lgi.

Jesteśmy w dobrej dyspozycji i bardzo dobrze przygotowani. Przyjechaliśmy do Rzeszowa dzień wcześniej i jesteśmy już w hotelu. Resovia to oczywiście faworyt, ponieważ jest wiceliderem i w 8 spotkaniach u siebie przegrała tylko raz, ale my w tej lidze pokazaliśmy już, że nie boimy się nikogo, a do Rzeszowa przyjechaliśmy po zwycięstwo - zapowiada trener Podhala, Janusz Niedźwiedź.

"Szarotki" nie stoją wbrew pozorom na straconej pozycji. W zeszłym sezonie znaleźli już sposób na Resovię, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu 3:1. Nie było to zresztą aż tak dawno, bo 15 kwietnia br. (runda wiosenna sezonu 2016/2017). Jaki teraz plan na rzeszowian ma trener NKP, Janusz Niedźwiedź?

Resovia to mocny fizycznie przeciwnik, tracący bardzo mało bramek - najmniej w lidze w tym sezonie (tylko 11). Ich defensywa jest bardzo szczelna. My natomiast tę obronę spróbujemy rozmontować i nie tylko strzelić bramkę, ale również zachować czyste konto - jak w ostatnim meczu z Podlasiem - przekonuje trener pierwszej drużyny Podhala.

Mecz zostanie rozegrany w sobotę (18 listopada) o godzinie 13:00 na Stadionie CWKS Resovia przy ul. Wyspiańskiego 22. Będzie to ostatnia kolejka rundy jesiennej sezonu 2017/2018.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY