Trenerzy NKP szkolą się w Hiszpanii (+video)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trenerzy NKP szkolą się w Hiszpanii (+video)
2018-01-03

Od poniedziałku w hiszpańskiej Maladzie szkolą się trenerzy NKP Podhale: Janusz Niedźwiedź i Marcin Zubek, a także były szkoleniowiec "Szarotek" - Grzegorz Hajnos. W ramach tygodniowego stażu Janusza Niedźwiedza, podhalańscy trenerzy podglądają treningi takich zespołów jak Shanghai Greenland Shenhua (上海绿地申花), czy VfL Wolfsburg.

Cała trójka szkoleniowców przebywa w ośrodku Marbella Center w Maladze, w południowej Hiszpanii. Ten świetnie wyposażony kompleks sportowy znany jest z goszczenia na obozach zimowych i letnich takich klubów jak CSKA Moskwa, Feyenord Rotterdam, Celtic Glasgow, czy młodzieżowych Reprezentacji Rosji, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Norwegii, a także seniorskich Kadr Danii i Rosji. W Hiszpanii trener Niedźwiedź nabywa wiedzę, potrzebną do zrealizowania kursu na trenera UEFA Pro. Pozostali trenerzy skorzystali z uprzejmości Szefa Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN - Dariusza Pasieki, który na prośbę trenera Niedźwiedzia wyraził zgodę, by oprócz pierwszego szkoleniowca NKP, realizującego kurs trenerski, do Malagi wybrali się jego dwaj asystenci - obecny: Marcin Zubek i były już: Grzegorz Hajnos.


Prezentacja ośrodka Marbella Football Center

Przez pierwsze 2 dni oglądamy chiński zespół Shanghai Shenhua (niegdyś klub Carlosa Teveza), który przyjechał do Malagi na miesiąc. Wczoraj i dziś rozmawiamy z trenerami chińskiego klubu, robimy notatki i nabywamy nową wiedzę. Od jutra przez 3 będziemy z kolei oglądać VfL Volfsburg, a więc klub Jakuba Błaszczykowskiego. Jesteśmy już umówieni z trenerem niemieckiego zespołu, który ze swoją drużyną w Hiszpanii ląduje dziś o 16:30 - zdradza nam pierwszy szkoleniowiec NKP Podhale.

Czas odbywania stażu w Andaluzji trenerzy III-ligowego zespołu Podhala - Janusz Niedźwiedź i Marcin Zubek - zamierzają przełożyć również na przygotowanie planów treningowych Górali przed rundą wiosenną.

 

Z każdego treningu przyjeżdżających tu drużyn można coś wyciągnąć. Głównym celem mojego wyjazdu jest realizacja stażu w ramach kursu UEFA Pro. Po powrocie do Polski, na zjeździe szkoleniowym 8-9 stycznia mam za zadanie przedstawić prezentację multimedialną z mojego stażu w Maladzie, a do końca stycznia ukończyć i zdać pracę dyplomową. Kurs trenera UEFA Pro zakończę obroną pracy i egzaminami końcowymi w marcu. Nasz pobyt w Hiszpanii wykorzystujemy z trenerem Zubkiem również na rozmowy i planowanie zimowych przygotowań naszego zespołu do rundy wiosennej III ligi. Jest to dobry czas na wymianę poglądów, integrację i podział zadań w naszym nowym duecie trenerskim, tym bardziej, że dwa pierwsze treningi po naszym powrocie poprowadzi trener Zubek. Zajęcia w Nowym Targu wznawiamy bowiem 8 stycznia - kończy trener Janusz Niedźwiedź.

Do Polski podhalańscy trenerzy wracają w nocy z 6 na 7 stycznia. Dzień później, III-ligowe zespół naszego klubu wznowi przygotowania do rundy wiosennej.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY