Pewne zwycięstwo w A klasie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pewne zwycięstwo w A klasie
2017-10-22

Kolejne spotkanie w ramach rozgrywek A klasy miało miejsce w Rokicinach Podhalańskich. Druga drużyna Podhala nie miała problemu z pokonaniem tamtejszej Szarotki, zwyciężając aż 4:0.

W wyjściowej "jedenastce" Podhala pojawiło się aż 10 zawodników pierwszej drużyny. Od razu wzięli oni ciężar gry na swoje barki i szybko przejęli inicjatywę. Pierwszy gol udało im się wywalczyć w 27. minucie, gdy dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Piwowarczyk. Dobre rozgrywanie piłki i skuteczne akcje zostały potwierdzone przez zespół z Nowego Targu kolejne 10 minut później, gdy strzałem głową piłkę w sieci ulokował Buć.

Po przerwie Podhale wciąż kontrolowało przebieg spotkania, a w 60. minucie bramkę na 3:0 zdobył Pająk. Niedługo później do sytuacji sam na sam doszedł Stawicki, ale lepszy tym razem okazał się bramkarz Rokicin. Jak jednak mówią - "co się odwlecze to nie uciecze": w 72. minucie czwarte trafienie zanotował bowiem Potoniec.

Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:0 dla naszego zespołu, który dopisał kolejne trzy "oczka" do ligowej tabeli, w której aktualnie zajmuje 4. miejsce (na 14 drużyn).

W wyjściowym składzie wyszło na boisko aż 10 zawodników z pierwszej drużyny. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy skuteczni, to wygramy ten mecz. Mur rywali udało się skruszyć w 30. minucie, a przed przerwą dołożylismy jeszcze jedno trafienie. Druga połowa to całkowita dominacja z naszej strony. Udało się dołożyć jeszcze dwa trafienia i wróciliśmy do Nowego Targu z trzema punktami - ocenił spotkanie Kacper Bobek, który na murawie pojawił się po przerwie.

Szarotka Rokiciny Podhalańskie - NKP Podhale Nowy Targ 0:4 (0:2)