TS 2004: W ten sam dzień z Chicago Fire i Czarnym Dunajcem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ TS 2004: W ten sam dzień z Chicago Fire i Czarnym Dunajcem
2018-10-23

Trampkarze starsi NKP Podhale z rocznika 2004 w zeszły weekend wzięli udział w międzynarodowym Turnieju Bellsport w Zakopanem, w którym partycypowały takie zespoły jak Chicago Fire, czy Olympique Marsylia. W ten sam weekend młodzi piłkarze Podhala musieli również rozegrać mecz o mistrzostwo ligi podokręgowej...

Fot. Paweł Budzyk (owen.pl)

W miniony weekend braliśmy udział w Międzynarodowym turnieju Bellsport w Zakopanem. Udział w tym turnieju zagwarantowaliśmy sobie poprzez turniej eliminacyjny w Nowym Sączu pod koniec poprzedniego sezonu. Była to okazja do zmierzenia się z najsilniejszymi akademiami z Polski, Europy czy Stanów Zjednoczonych - relacjonuje trener Mariusz Malok.

W pierwszej fazie turnieju nowotarżanie podejmowali w grupie:

⭐Beroe Stara Zagora
⭐Akademię Piłkarską Wisła Kraków
⭐IF Brommapojkarna
⭐FC Lahti
⭐Chicago Fire Soccer Club

WYNIKI FAZY GRUPOWEJ:

NKP Podhale - Beroe Stara Zagora (BUL) 0:2
NKP Podhale - AP Wisła Kraków 1:2
NKP Podhale - IF Brommapojkarna (SWE) 0:3
NKP Podhale - FC Lahti (FIN) 0:2
NKP Podhale - Chicago Fire Soccer Club (USA) 0:3

Niestety mimo dość wyrównanych pojedynków (najwyższa przegrana 0:3 - z późniejszym triumfatorami całego turnieju) naszemu zespołowi nie udało się zdobyć punktów w tej fazie.

Turniej potraktowaliśmy jako kapitalne doświadczenie na przyszłość, nie zapominając o bardzo ważnym aspekcie szkoleniowym. Chcieliśmy zobaczyć, w jakim miejscu jako Akademia Piłkarska Podhala się znajdujemy.  Dlatego też szanse występu otrzymali nie tylko zawodnicy U15, ale i młodsi zawodnicy z naszego klubu, którzy wyróżniają się w swojej kategorii U14. 

GALERIA ZDJĘĆ Z TURNIEJU

W sobotę po zakończeniu fazy grupowej nowotarski zespół musiał wracać jednak do Nowego Targu, by… rozegrać mecz ligowy. AP Wisła Czarny Dunajec nie zgodziła się na przełożenie meczu, decydującego o mistrzostwie w podhalańskiej lidze trampkarzy.

NKP Podhale - AP Wisła Czarny Dunajec 2:1 (kliknij po relację z tego spotkania)

Podczas trwania turnieju musieliśmy rozegrać mecz ligowy decydujący o mistrzostwie, który pewnie wygraliśmy, gwarantując sobie udział w barażach o Małopolską Ligę Trampkarzy. Chłopcy przez 3 dni rozegrali łącznie ponad 350 minut, co dla mnie jako trenera jest świetnym materiałem do analizy. Cieszę się, że moi zawodnicy do każdego spotkania podeszli jak profesjonaliści - bez obaw, z pełnym zaangażowaniem i chęcią pokazania swoich umiejętności. 

W fazie finałowej turnieju na boiskach sportowych API w Zakopanem NKP Podhale walczyło w "Ekstraklasie" o miejsca 13-18. Niestety dwa remisy z Ostravą i Odessą nie wystarczyły do tego, by wybić się ponad ostatnie miejsce w turnieju. Wartość szkoleniowa rozgrywek okazała się jednak nieoceniona i procentować będzie przez lata.

WYNIKI FAZY FINAŁOWEJ:

NKP Podhale - Escola Varsovia 0:2
NKP Podhale - Czarnomorec Odessa (UKR) 0:0
NKP Podhale - IF Brommapojkarna (SWE) 0:4
NKP Podhale - Leicester City (ENG) 0:1
NKP Podhale - Banik Ostrava (CZE) 2:2

Po tylu rozegranych spotkaniach wiemy, co jest do poprawy. Zarówno jeśli chodzi o umiejętności indywidualne każdego z zawodników jak i aspekty zespołowe, ale także jeśli chodzi o organizację naszej Akademii - podsumował trener Malok.

Komplet wyników i końcowej klasyfikacje - kliknij tutaj.


Chicago Fire - zwycięzcy turnieju

Końcowa klasyfikacja całego turnieju:

1. Chicago Fire (USA)
2. Pogoń Szczecin
3. Beroe Stara Zagora (BUL)

4. Olympique Marsylia (FRA)
5. Śląsk Wrocław
6. VJS Vantaa (FIN)

7. FC Lahti (FIN)
8. AP Wisła Kraków
9. FASE Szczecin
10. AS Trencin
11. NK Lokomotiva Zagreb
12. Korona Kielce

13. IF Brommapojkarna (SWE) 
14. Escola Varsovia
15. Banik Ostrava (CZE)
16. Leicester City (ENG)
17. Czarnomorec Odessa (UKR)
18. AP Podhala Nowy Targ / NKP Podhale

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY