Turniej o Puchar Gerarda Cieślika - Podhale U-13

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Turniej o Puchar Gerarda Cieślika - Podhale U-13
2018-09-16

Za młodymi piłkarzami Podhala z rocznika 2006 udział w niezwykle prestiżowym Turnieju o Puchar Gerarda Cieślika, który w dniach 14-16 września odbywał się w Chorzowie.

Fot. AAF - All About Football

Wracamy z Chorzowa bogatsi o kolejne doświadczenia, które będą procentowały w przyszłości. Możliwość gry z czołowymi akademiami w Polsce na świetnie przygotowanych boiskach to idealne warunki do nauki i przełamywania swoich barier - mówi trener Podhala U-13, Mariusz Malok.

Pierwszy mecz w grupie z Akademią Piłkarską Sanok młodzi adepci futbolu z Nowego Targu przegrali 1:3, po fatalnym spotkaniu, co było spowodowane głównie tremą. Kolejne mecze to już zwycięstwa 2:1 nad Cracovią Kraków i 1:0 nad MUKP Dąbrową Górniczą, co pozwoliło na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i znalezienie się w finałowej "szesnastce". 

GALERIA ZDJĘĆ

W fazie finałowej gracze NKP trafili na silną Odrę Opolę, której ulegli 0:3 po przeciętnym spotkaniu. 

U chłopców było widać brak pewności siebie i stres, co przekładało się na złe decyzje i w konsekwencji łatwo stracone bramki. Faza finałowa charakteryzuje się tym, że przegrany zespół odpada z dalszych rozgrywek - tłumaczy trener Podhala.

Na szczęście organizatorzy zapewnili boiska do rozgrywania spotkań kontrolnych. 

Rozegraliśmy dwa mecze z bardzo silnym Parasolem Wrocław i wiodącą akademią w kraju - Zagłębiem Lubin. Jestem zadowolony, że chłopcy przełamali swoje kolejne bariery i pokazali się z bardzo dobrej strony na tle tak silnych przeciwników - podsumował rozgrywki trener Mariusz Malok.

W czasie wolnym chłopcy zostali poddani badaniu stóp i zostali zdiagnozowani pod kątem wad postawy.

Wyniki tych badań pozwolą nam na jeszcze efektywniejszą pracę. W sobotę przed fazą finałową udaliśmy się na spacer. Zwiedziliśmy najbardziej znane miejsca w Katowicach. Sam turniej pokazał, że jeśli chłopcy przełamią swoją barierę psychologiczną, jesteśmy w stanie rywalizować z każdym. Jesteśmy dobrze wyszkoleni technicznie, jednak przez stres nie jesteśmy w stanie optymalnie wykorzystać naszych możliwości - powiedział na koniec trener naszych młodych pilkarzy.

WYNIKI

Faza grupowa:
NKP Podhale - AP Sanok 1:3
NKP Podhale - Cracovia Kraków 2:1
NKP Podhale - MUKP Dąbrowa Górnicza

Faza finałowa - 1/16 finału:
NKP Podhale - Odra Opole 0:3

Podhale: Kuros, Ostapczuk, Janczy, Brynkus, Luberda, Onieszczuk, Woś, Stołowski, Mruk, Rubiś, Paluszek, Adamczyk, Ziarko, Plewa

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY