14-latek trenował z pierwszą drużyną!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 14-latek trenował z pierwszą drużyną!
2018-09-23

Urodzony w 2004 roku Oskar Wybrańczyk ma już za sobą pierwszy trening w pierwszej drużynie pod okiem trenera Mateusza Wójcika z III-ligowym zespołem NKP Podhale.

14-letni Oskar to perspektywiczny bramkarz drużyny trampkarzy starszych NKP Podhale, walczącej w tym roku o awans do ligi wojewódzkiej. W Akademii Piłkarskiej Podhala dał się poznać trenerowi bramkarzy z bardzo dobrej strony, a jego sumienność i zaangażowanie w każdy trening zostały zauważone przez III-ligowy sztab szkoleniowy Podhala. Całą sytuację tak ocenia Mateusz Wójcik, odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy w NKP Podhale i Akademii Piłkarskiej Podhala:

Od samego początku pracy w Podhalu zwracam szczególną uwagę na młodych zawodników szkolących się na pozycji bramkarza. Oskar otrzymał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności z zawodnikami pierwszego zespołu w nagrodę za zaangażowanie oraz sumienne treningi w Akademii.

Jestem przekonany, że nie jest to pierwszy i zarazem ostatni z bramkarzy, który dostał taką szansę, będę przyglądał się podczas treningów drużynowych, a zarazem specjalistycznych w Akademii, aby wyróżniać zasługujących na to zawodników, co pozwoli wspomagać ich rozwój.

Jeśli tylko zawodnicy będą świadomi tego, że chcą podnosić swoje umiejętności, brać udział w treningach specjalistycznych i wszystko podporządkują piłce, to na pewno zrobią ogromny postęp. Chciałbym, aby był to sygnał dla wszystkich zawodników w naszej Akademii, że współpraca między pierwszą drużyną, a pionem młodzieżowym ma się dobrze i drzwi są dla nich otwarte.

Młody golkiper Podhala ma więc teraz okazję szkolić się pod okiem doświadczonego w pracy z młodzieżą i seniorami Mateusza Wójcika, który „opiekował się” dotychczas bramkarzami Piasta Gliwice. Na swoim koncie obecny trener bramkarzy NKP Podhale i AP Podhala ma już wprowadzenie młodych bramkarzy do Ekstraklasy.

Plan szkolenia, który został przeze mnie ułożony finalnie przewidywał wprowadzenie zawodników grających na pozycji bramkarza do kadry pierwszego zespołu, co przez ostatnie dwa sezony zostało zakończone powodzeniem. Zarówno w zeszłym roku bramkarz z rocznika 1998, jak i przed tą rundą golkiper z rocznika 1999 zostali włączeni do ekstraklasowej kadry Piasta Gliwice. Byłem przez ten czas w stałym kontakcie z trenerem pierwszego zespołu – relacjonował tuż po przejściu do Podhala trener Mateusz Wójcik.

Mamy nadzieję, że podobna droga czeka Oskara, a nieustanna i sumienna praca podczas treningów w Akademii doprowadzi młodego bramkarza na sam szczyt! Tego też życzymy, ciesząc się, że Akademia Piłkarska Podhala stale i systematycznie podnosi swój poziom, a przez współpracę z pierwszą drużyną zapewnia ciągłość szkolenia.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY