Trener Wójcik na elitarnym kursie UEFA GOALKEEPER

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trener Wójcik na elitarnym kursie UEFA GOALKEEPER
2019-03-02

Pierwszy trener bramkarzy NKP Podhale - Mateusz Wójcik wziął udział w kursie UEFA GOALKEEPER, organizowanym przez PZPN w Szkole Trenerów w Białej Podlaskiej. Pierwszy zjazd odbył się 25-28.02.2019.

To był pierwszy taki w Europie, pilotażowy kurs pod patronatem UEFA. Wzięło w nim udział 20 wyselekcjonowanych trenerów bramkarzy z całej Polski. Jak wyglądał proces rekrutacji?

Trenerzy wysyłali odpowiednie zgłoszenia i koordynator ds. szkolenia bramkarzy w PZPN, Pan Andrzej Dawidziuk analizował je i dzwonił do wybranych szkoleniowców z zaproszeniem na kurs - zdradza nam Mateusz Wójcik.

Kurs obejmował zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne. Wśród nich znalazły się takie aspekty szkoleniowe jak: etap nauczania, etap doskonalenia, trenowania, rola trenera, aspekt psychologiczy oraz fizyczny w szkoleniu bramkarzy, a także istota ogólnego rozwoju zawodników.

Mozliwosc edukacji w Szkole Trenerów oraz spotkania z trenerami pracującymi w różnych klubach i na zróżnicowanym poziomie, pozwola na wymianę poglądów, a co za tym idzie - stawanie się coraz lepszym trenerem pod względem merytorycznym. To oczywiście przełoży się również na jeszcze wyższą jakość zajęć bramkarskich w naszym klubie - zapowiada trener bramkarzy NKP.

Trenerowi Mateuszowi gratulujemy i cieszymy się z kolejnego kroku, jaki dzięki udziałowi trenera Wójcika w kursie UEFA GOALKEEPER, zrobi do przodu również Akademia Piłkarska Podhala i pierwsza drużyna NKP. Zakończenie kursu zaplanowano na sierpień.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY