3. liga: Wygrana z LKS Czaniec

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Wygrana z LKS Czaniec
2019-02-24

Kolejną sparingową wygraną na swoim koncie zapisali piłkarze Podhala Nowy Targ. Tym razem na swoim boisku nowotarżanie pokonali lidera grupy II IV ligi śląskiej LKS Czaniec.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Jedyny gol w meczu padł w 25 min. Wypracowali go dla Podhala Słowacy. Peter Drobnak z linii końcowej dograł na 8 metr przed bramkę do Lukasa Hurski, a ten precyzyjnym strzałem po ziemii pokonał bramkarza rywali. 

Rozmiary wygranej nowotarżan powinny być zdecydowanie wyższe, ale gospodarzom zabrakło skuteczności. M.in w drugiej połowie Dawid Dynarek zmarnował rzut karny. Faulowany był Maciej Tonia. 

Cieszy wynik. Gra pozostawiła wiele do życzenia. Mamy materiał do analizy. Powoli widać już zmęczenie tym długim okresem przygotowawczym. Już chciałoby się grać o wynik, co też na pewno w jakimś stopniu przełożyło się na naszą postawę dzisiaj - krótko ocenił trener Podhala, Dariusz Mrózek. 

W szeregach Podhala sprawdzani byli dwaj zawodnicy: Damian Krążek i Mateusz Pańkowski. Pierwszy to 20-letni bramkarz, wychowanek Korony Kielce, który ostatnie pół roku spędził w rezerwach tego klubu i drużynie CLJ. Także 20-letni Pańkowski, to z kolei środkowy obrońca. Jest zawodnikiem GKS Tychy, ale rundę jesienna bieżącego sezonu spędził w czwarto-ligowym klubie ze Szwajcarii - FC Olten.

Obaj wypadli bardzo pozytywnie. Będziemy rozmawiać - podreślił Mrózek. 

Podhale Nowy Targ – LKS Czaniec 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Hruska 25
Podhale: Krążek – Drobnak (Borczyński), Lewiński, Bedronka (testowany), Tonia – Dynarek, Mianowany, Hruska, Mizia (Barbus) – Potniec (Przybylski), Pląskowski.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY