3. liga: Sparing z Glinikiem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Sparing z Glinikiem
2019-02-14

Piłkarze Podhala Nowy Targ od wtorku przebywają w Szalowej na obozie. Dziś rozegrali pierwszych z dwóch zaplanowanych w jego trakcie meczów kontrolnych. Pokonali w nim 3:0 czwarto ligowy zespół Glinika Gorlice.

Do przerwy Podhale prowadziło 1:0 po golu z 13 min. Eryk Borczyński z lewej strony zagrał do Tomasza Palonka (na zdjęciu), a ten trafił w tzw. dalszy róg bramki.

W 65 min na 2:0 podwyższył Jarosław Potoniec, który po dograniu od Daniela Barbusa, w „gąszczu nóg” zdołał oddać skuteczny strzał.

Wygraną przypieczętował w 89 min Lukas Hruska, który po świetnym podaniu w tempo od Marka Mizia, uderzył nie do obrony w „krótkim” rogu w górny róg bramki.

Potraktowaliśmy ten sparing jako jednostkę treningową. Zresztą drugą w tego dnia. Stąd większych wniosków nie ma co wyciągać. W pierwszej połowie zagraliśmy praktycznie samymi młodzieżowcami. Po przerwie już zagrali bardziej doświadczeni zawodnicy – przyznał trener Podhala, Dariusz Mrózek.

W składzie Podhala pojawił się testowany środkowy obrońca: - Na razie bez nazwisk. Zawodnik ten zostaje z nami do soboty. Zagra w kolejnym sparingu z Puszczą Niepołomice i wtedy podejmiemy decyzje w jego sprawie – dodał szkoleniowiec Podhala.

Zawodnikiem Podhala nie będzie Damian Smoleń, bramkarz którego nowotarżanie testowali w poprzednim sparingu z Rozwojem Katowice. Zasilił on szeregi Wólczanki Wólka Pełkińska.

NKP Podhale – Glinik Gorlice 3:0 (1:0)

Bramki dla Podhala: Palonek 13, Potoniec 65, Hruska 89.

Podhale: Szukała (46 Pieszek) – Borczyński (46 Drobnak), tesowany I (46 Lewiński), Mączka (46 Bedronka), Tonia (46 Barbus) – Przybylski (46 Hruska), Łukaszczyk (46 Dynarek), Zubek (46 Mianowany), Molis (46 Mizia) – Palonek (46 Pląskowski), Otręba (46 Potoniec).