3. liga: Z Avią w roli lidera [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Z Avią w roli lidera [ZAPOWIEDŹ]
2019-04-09

Tym razem nietypowo, bo w środę rozegrane zostanie spotkanie III ligi w Nowym Targu. Do stolicy Podhala przyjedzie Avia Świdnik.

Fot. Maciej Zubek

Do meczu z Avią NKP przystąpi w roli lidera III ligi grupy IV. To efekt wielu miesięcy sumiennej i systematycznej pracy zawodników oraz sztabu szkoleniowego, którzy - jak widać po wynikach - dokładnie wiedzą, co robią i co robić mają. Jaki jest więc sekret trenera Dariusza Mrózka oraz czy zespół rzeczywiście spogląda na ligową tabelę?

Tak, czasem nam się zdarzy zerknąć na tabelę. Wygląda to dobrze, ale nie ekscytujemy się tym za bardzo. Do zakończenia sezonu zostało sporo meczów z bardzo trudnymi przeciwnikami i jednym z nich jest właśnie nasz najbliższy rywal - Avia Świdnik - mówi szkoleniowiec NKP Podhale.

Avia nie przyjedzie więc do Nowego Targu w roli faworyta, ale jak zawsze - należy się spodziewać ciężkiej przeprawy. Ostatnie zwycięstwo z Chełmianką (1:0), czy dobre zaprezentowanie się w starciu ze Stalą Rzeszów (1:3) oraz KSZO Ostrowcem Św. (2:2) nie są dziełem przypadku. W bezpośrednich starciach z Podhalem, świdniczanie zawsze strzelali choć jedną bramkę, ale też z drugiej strony - tylko raz zdołali zdobyć ich więcej (2). Podhale z kolei na swoim koncie w 5 spotkaniach z Avią zapisało ich łącznie 9. Tym bardziej w niezdobytej w tym sezonie Twierdzy Nowy Targ forma strzelecka powinna być wyższa. Na co jednak zwrocić uwagę u rywala, by zawalczyć o 3 punkty?

Tak naprawdę do końca nie wiemy, czego się spodziewać. O to, jak zagrają, należy spytać Trenera drużyny przeciwnej. My mamy jakieś przypuszczenia. Na pewno jest to groźny zespół, mający w swoich szeregach kilku utytułowanych zawodników, nawet z przeszłością Ekstraklasową. Z pewnością czeka nas bardzo trudny pojedynek, ale łatwych meczów w tej lidze nie ma. Przy tej okazji chciałbym zaprosić wszystkich kibiców, aby wsparli nas swoim dopingiem i obejrzeli - mam nadzieję - dobre widowisko! - zachęca trener Dariusz Mrózek.

Podhale powinno wystąpić w najmocniejszym zestawieniu. Po odpokutowaniu kary za kartki wraca kapitan Dawid Dynarek oraz Daniel Barbus, a także Lukas Hruska, który w ostatnim spotkaniu dostał wolne ze względu na narodziny syna. Jedynie z drobnym urazem zmaga się Peter Drobnak. Jak więc widać - szykuje nam naprawdę dobre widowisko, o czym mówi sam szkoleniowiec Podhala. Dlatego też na Stadionie Miejskim w Nowym Targu nie może zabraknąć jutro również Ciebie! Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia o godzinie 16:00!

Statystyki obu drużyn przed meczem:

 
NKP Podhale
Nowy Targ
Podobny obraz
Avia
Świdnik
TABELA

Miejsce w tabeli

1.

10.

Ilość punktów

49

27

Bilans bramkowy

41-18 (+23)

24-27 (-3)

Mecze u siebie (W-R-P)

8-3-0

3-6-2

Mecze na wyjeździe (W-R-P)

6-4-1

4-0-7

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW - III LIGA

Najlepszy strzelec

Artur Pląskowski (8)

Krystian Mroczek (6)

Najczęściej grający

Artur Pląskowski (1873 min.)

Adrian Wójcicki BR (1845 min.)

Najwięcej kartek

Artur Pląskowski
(6 żółtych, 1 czerwona)

Konrad Kołodziej, Sebastian Głaz
(8 żółtych, 2 czerwone),
Krystian Mroczek
(9 żółtych, 1 czerwona)

BEZPOŚREDNIE STARCIA LIGOWE

06.08.2016, N. Targ

1

2

04.03.2017, Świdnik

2

1

21.10.2017, N. Targ

1

1

26.05.2018, Świdnik

4

1

01.09.2018, Świdnik

1

1

SUMA BRAMEK

9

6

OSTATNIE SPOTKANIE

06.04.2019
III LIGA

Orlęta - Podhale 0:1

Avia - Chełmianka 1:0

ZAPRASZAMY! DO ZOBACZENIA!

23. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

NKP Podhale Nowy Targ vs Avia Świdnik
Czas: 10 kwietnia (środa), godz. 16:00
Miejsce: Stadion Miejski Nowy Targ

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY