3. liga: Najważniejsza będzie cierpliwość i wiara w końcowy sukces [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Najważniejsza będzie cierpliwość i wiara w końcowy sukces [ZAPOWIEDŹ]
2019-05-17

Czas wrócić na właściwe tory - mówią sobie i całemu III-ligowemu światu kibice Podhala. Mowa oczywiście o kolejnym zwycięstwie na swoim Stadionie po ostatniej porażce w Sieniawie. Przed nami rywal z podobnej półki - Stal Kraśnik. Ale czy na pewno?

Fot. Maciej Zubek

Zarówno Sokół Sieniawia, który tydzień temu jako drugi w tym sezonie zespół znalazł sposób na Podhale, jak i Stal Kraśnik mają na koncie 40 punktów. W tabeli są sąsiadami. Wydają się też podobnie nieobliczalnymi drużynami. Ale czy na pewno?

Nasze rozgrywki postrzegane są przez ekspertów za najciekawsze ze wszystkich grup trzecich lig. Każda drużyna w niej prezentuje inne walory i jak już wspomniałem - na każdego rywala przygotowujemy się osobno, analizując jego mocne i słabe strony. A co wynikło z analizy gry Stali Kraśnik to już trenerska tajemnica mojego sztabu. Oprócz rozwiązań taktycznych najważniejsza będzie cierpliwość i wiara w końcowy sukces. Pomóc nam może w tym także doping naszych kibiców, których już teraz serdecznie zapraszamy na mecz! - mówi trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Kibiców ciekawi jednak to, jak po porażce w Sieniawie nowotarżanie przygotowywali się do jutrzejszego starcia na własnym boisku. Oczywiście po raz kolejny będą faworytem, a optymizm wzmacnia bilans meczów u siebie (12 wygranych, 3 remisy i brak porażki), przy jednocześnie nie najlepszym bilansie spotkań wyjazdowych Kraśnika (3 wygrane, 5 remisów, 7 porażek). Czy jednak możemy się spodziewać jakiejś metamorfozy w szeregach NKP?

Oczywiście, w każdym meczu możemy spodziewać się innej gry Podhala, ponieważ bez względu na osiągnięty wynik po każdym spotkaniu pracujemy nad poprawą swojej gry. W tym tygodniu zwracaliśmy uwagę na błędy jakie popełniliśmy w Sieniawie i jak się ich ustrzec w przyszłości oraz przygotowujemy się taktycznie i mentalnie na kolejny ciężki bój z Kraśnikiem - jasno daje do zrozumienia trener Podhala.

W sobotę, na skraju popołudnia i wieczoru w Nowym Targu po raz kolejny zobaczymy więc wielkie, 3-ligowe emocje. A przynajmniej wszystko na to wskazuje. Do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki, a rywale nie śpią. Mamy nadzieję, że rozpoczęta w poniedziałek "Misja Kraśnik" będzie miała swoje pozytywne zakończenie przy ul. Kolejowej 161 w Nowym Targu. To już jutro. Do zobaczania!

A na koniec statystyki obu drużyn przed meczem:

 
NKP Podhale
Nowy Targ
Stal Kraśnik
Stal
Kraśnik
TABELA

Miejsce w tabeli

1.

8.

Ilość punktów

70

40

Bilans bramkowy

57-22 (+35)

44-40 (+4)

Mecze u siebie (W-R-P)

12-3-0

7-5-3

Mecze na wyjeździe (W-R-P)

9-4-2

3-5-7

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW - III LIGA

Najlepszy strzelec

Artur Pląskowski (15)

Rafał Król (15)

Najczęściej grający

Artur Pląskowski (2582 min.)

Damian Pietroń,
Sebastian Ciołek (2520 min.)

Najwięcej kartek

Artur Pląskowski
(6 żółtych, 1 czerwona),
Michał Bedronka (7 żółtych)

Rafał Król (7 żółtych)

BEZPOŚREDNIE STARCIA LIGOWE

27.10.2018, Kraśnik

1

0

SUMA BRAMEK

1

0

OSTATNIE SPOTKANIE

11-12.05.2019
III LIGA

Sieniawa - Podhale 2:0

Stal - Chełmianka 1:1

ZAPRASZAMY! DO ZOBACZENIA!

31. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

NKP Podhale Nowy Targ vs Stal Kraśnik
Czas: 18 maja (sobota), godz. 17:00
Miejsce: Stadion Miejski Nowy Targ

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY