3. liga: Zdobyć jeszcze jedną twierdzę [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Zdobyć jeszcze jedną twierdzę [ZAPOWIEDŹ]
2018-11-08

Na ostatni wyjazdowy mecz rundy jesiennej Podhale wybierze się do Ostrowca Świętokrzyskiego. Będzie tam próbowało zdobyć kolejną, III-ligową twierdzę...

...uściślając: Twierdzę Miejskiego Stadionu Sportowego w Ostrowcu, pamiętającego choćby rozgrywki I-ligowe. Lata świetności tego miejsca niestety (dla kibiców KSZO) już przeminęły, a obecny sezon w szczególności nie należy zaliczyć do udanych. W niemal każdej kampanii ostrowian uznaje się jednak za jednego z faworytów rozgrywek, dlatego też słowo "twierdza" niejako przywarło do tego miejsca, mimo że w tym sezonie było ono już podbijane 3 razy (wygrała tu Avia Świdnik - 1:0, Hutnik Kraków - 1:0 i Stal Kraśnik - 2:0).

Nie będziemy więc wspominali o statystycznie możliwych szansach NKP na wyjazdowe zwycięstwo, bo raz - KSZO na wyjeździe i u siebie zdobyło do tej pory niemal tyle samo punktów (10 i 11), a dwa - inkasowanie kompletu punktów przez Podhale w tej rundzie nie jest niczym nowym. Powiemy natomiast o tym, że mecz ten będzie po prostu meczem walki. Dlaczego? Już tłumaczymy.

Po pierwsze: KSZO z wiadomych przyczyn będzie chciało godnie pożegnać się ze swoimi kibicami przed zimową przerwą. Po drugie: tylko zwycięstwo pozwoli Ostrowcowi "wskoczyć" do górnej połowy tabeli, zaś ewentualna porażka (jak i remis) może oznaczać degradację na 11. lokatę. Po trzecie: Podhale będzie chciało podtrzymać nieprawdopodobną serię 14 meczów z rzędu bez porażki. I po czwarte: w tak znakomitej formie piłkarze NKP mają okazję podreperowania bilansu bezpośrednich starć z Ostrowcem, w których tylko 2 razy było górą (na 6 spotkań).

Dlatego też naszym zdaniem szykuje się świetne widowisko, które pod każdym względem warto zobaczyć! Dla niemogących pozwolić sobie na wyjazd do Ostrowca, proponujemy śledzenie spotkania za pośrednictwem internetowej transmisji telewizyjnej: TUTAJ.

16. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski vs NKP Podhale Nowy Targ
Czas: 10 listopada (sobota), godz. 13:00
Miejsce: Miejski Stadion Sportowy w Ostrowcu Św.

Na koniec zapraszamy do zapoznania się z garścią statystyk przed sobotnim meczem: