Drugoligowiec ograny. Testowany bramkarz

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Drugoligowiec ograny. Testowany bramkarz
2019-02-10

Piłkarze Podhala Nowy Targ odnieśli kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym. Na swoim boisku nowotarżanie pokonali drugoligowy Rozwój Katowice 2:1

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Początek dla gości, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Kilka razy groźnie było w polu karnym Podhala, ale testowany przez gospodarzy bramkarz (nazwisko owiane tajemnicą) nie dał się pokonać. Podhale czekało na swoje okazje i już pierwszą z nich wykorzystało. W 21 min z prawej strony w pole karne Rozwoju zagrał Maciej Tonia, a Artur Pląskowski uderzył bez przyjęcia i piłka tuż przy lewym słupku wpadła do bramki. Od tego momentu mecz już zdecydowanie się wyrównał. Długimi momentami to Podhale posiadało inicjatywę. Do przerwy jednak wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie. Tym razem jednak to katowiczanie pierwsi cieszyli się z gola. W 70 min z najbliższej odległości do bramki Podhala trafił Damian Niedojad. Podhale odpowiedziało w 78 min. Po szybkim kontrataku Tomasza Palonek dograł do Marcina Przybylskiego, ten na linii „szesnastki” nawinął jednego z obrońców Rozwoju i uderzył nie do obrony.

- Cieszy zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem, ale gra nie była taka jaką byśmy oczekiwali. Dużo było mankamentów. Głównie przy rozegraniu piłki, gdzie za dużo ryzykujemy. Kilka razy wybieraliśmy rozwiązania, których nie trenujemy. Niektórzy za bardzo też przeciągają piłkę. Mamy więc nad czym pracować. We wtorek wyjeżdżamy na obóz do Szalowej i tam postaramy się ten wszystkie mankamenty wyeliminować i poprawić naszą grę – ocenił Dariusz Mrózek, który miał do dyspozycji jedynie 14 zawodnik z pola. Nie zagrali narzekający na drobne urazy Lukas Hruska i Marek Mizia, przechodzący rehabilitacje Damian Mrówka, a grupa młodych zawodników przewidziana była do gry w drugim w tym dniu spotkaniu kontrolnym ze Spiską Nową Wsią. Brakowało też rzecz jasna Błażeja Cyferta, który po tym jak związał się ze Stalą Rzeszów kontaktem od 1 lipca, został odsunięty od drużyny: - Błażej miał prawo do tego co zrobił. Gdyby jednak podpisał z każdym innym klubem, to takich problemów by nie było. Szerzej tej sprawy komentować nie chcę. Rozglądamy się za środkowym obrońców. Mamy jednak trzech w kadrze, więc nic na siłę robić nie będziemy – podkreślił Mrózek. 

NKP Podhale Nowy Targ – Rozwój Katowice 2:1 (1:0)
Bramki dla Podhala:
Pląskowski 24, Przybylski 78.

NKP Podhale: testowany – Drobnak, Lewiński (75 Bedronka), Bedronka (46 Mączka), Toni - Dynarek, Mianowany, Przybylski, Barbus (65 Łukaszczyk), Pląskowski (75 Potoniec), Potoniec (46 Palonek) 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY