3. liga: Twierdza Nowy Targ pozostanie niezdobyta? [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Twierdza Nowy Targ pozostanie niezdobyta? [ZAPOWIEDŹ]
2019-03-15

Już jutro o godzinie 14:00 kolejny mecz III ligi w Nowym Targu! Tym razem do stolicy Podhala przyjedzie SKS Wisła Sandomierz.

Z pewnością wielkim atutem naszej drużyny będzie gra przy własnych trybunach, gdzie ostatnio licznie zgromadziła się zorganizowana grupa kibiców, która poniosła naszych piłkarzy do zwycięstwa nad Chełmianką (1:0). Tym samym przerwaliśmy serię meczów bez zwycięstwa z tym rywalem oraz przedłużyliśmy serię ligowych meczów bez porażki do... 17! Twierdza "Nowy Targ" nie została więc do tej pory zdobyta przez żadną drużynę od początku sezonu. Czy po tej kolejce ten stan się utrzyma?

Bardzo doceniamy atut własnego boiska i zrobimy jutro wszystko, aby nadal tak zostało. Czeka nas naprawdę trudny mecz i zdajemy sobie z tego sprawę. Drużyna z Sandomierza udowodniła swoją wartość, świetnie spisując się w październiku w Pucharze Polski, pokonując I-ligowe Podbeskidzie i Ekstraklasową Koronę Kielce, jednak jesteśmy do tego spotkania dobrze przygotowani i postaramy się wykorzystać nasze atuty - zapowiada pierwszy trener Podhala, Dariusz Mrózek.


Fot. Maciej Zubek

Wisłę i Chełmiankę dzieli w tabeli co prawda tylko 1 miejsce, ale wcale nie są to identyczne zespoły. Wspomnieć należy tu choćby fakt, że sandomierzanie poprzednią rundę zakończyli zwycięstwem właśnie nad Chełmem (1:0) i świetnymi występami w Pucharach (weliminowanie Korony Kielce i Podbeskidzia), a obecną zainaugurowali dość niespodziewanym remisem z wyżej notowaną imienniczką z Puław (1:1 w Sandomierzu), podczas gdy Chełm notuje bardzo słabą serię 9 meczów bez zwycięstwa. Co jednak ciekawe, Wisła aż 6-krotnie musiała uznawać wyższość swojego rywala w meczach wyjazdowych, a tylko 2 razy udało jej się zwyciężyć na obcym terenie. W meczach u siebie ta statystyka wygląda już dużo lepiej, bowiem w Sandomierzu nasz sobotni rywal 4 razy wygrał, 3 razy zremisował (w tym raz z Podhalem) i tylko 2-krotnie doznawał goryczy porażki. 

Cieszymy się z 3 punktów wywalczonych w  meczu z Chełmianką, ale to już historia. Teraz skupiamy się na jutrzejszym spotkaniu i podchodzimy do niego tak, jak do każdego najbliższego. Chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony i zdobyć komplet punktów. Drużyna z Sandomierza prezentuje inny styl, niż nasz poprzedni rywal, ale jesteśmy na to przygotowani. Czy odpowiednio - to pokaże życie... - zwraca uwagę szkoleniowiec NKP.

Reasumując: Wisła to znany Podhalu rywal, który jednak w przeciwieństwie do NKP, nie uczestniczył w rozgrywkach III ligi w sezonie 2016/2017 (spadek po reformie ligi). Po powrocie sandomierzan na III-ligowy poziom, NKP z Wiślakami jeszcze nie wygrało. Jak więc dokładnie wygląda historia rywalizacji Podhala z Sandomierzem? By to sprawdzić, przygotowaliśmy dla Was garść statystyk:

 
NKP Podhale
Nowy Targ

SKS Wisła
Sandomierz
TABELA
Miejsce w tabeli 3. 10.
Ilość punktów 37 22
Bilans bramkowy 32-16 (+16) 20-27 (-7)
Mecze u siebie (W-R-P) 6-3-0 4-3-2
Mecze na wyjeździe (W-R-P) 4-4-1 2-1-6
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW - III LIGA
Najlepszy strzelec Artur Pląskowski (7) Wiktor Putin (4)
Damian Nogaj (4)
Najczęściej grający Dawid Dynarek, Peter Drobňák (1589 min.) Michał Kamiński (1427 min.)
Najwięcej kartek Artur Pląskowski
(5 żółte, 1 czerwona)
Paweł Bażant (4 żółte, 1 czerwona)
BEZPOŚREDNIE STARCIA LIGOWE
29.08.2015, N. Targ 4 0
06.04.2016, Sandomierz 1 0
23.09.2017, N. Targ 1 2
29.04.2018, Sandomierz 2 2
15.08.2018, Sandomierz 3 3
SUMA BRAMEK 11 7
OSTATNIE SPOTKANIE
9-10.03.2019
III LIGA
Podhale - Chełmianka 1:0 Sandomierz - Puławy 1:1

ZAPRASZAMY! DO ZOBACZENIA!

19. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

NKP Podhale Nowy Targ vs SKS Wisła Sandomierz
Czas: 16 marca (sobota), godz. 14:00
Miejsce: Stadion Miejski Nowy Targ

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY