3. liga: Minimalna porażka z I-ligowcem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Minimalna porażka z I-ligowcem
2019-02-16

Na zakończenie obozu przygotowawczego w Szalowej piłkarze pierwszej drużyny ulegli Puszczy Niepołomice 1:2.

Fot. Albert Szczerba, tekst: Maciej Zubek

Zaczęło się po myśli nowotarżan, których w 10 min na prowadzenie wyprowadził Dawid Dynarek, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul bramkarza Puszczy na Arturze Pląskowskim.

Niepołomiczanie straty i to z nawiązką odrobili jeszcze przed przerwą. W 25 min we własnym polu karnym faulował Michał Bedronka, a „jedenastkę na gola zamienił Piotr Stawarczyk. W 44 min po błędzie nowotarżan przy wyprowadzeniu piłki z własnej połowy, Konrad Nowak strzałem w krótki róg pokonał Krzysztofa Pieszka.

Wynik ustalony do przerwy okazał się wynikiem końcowym, bowiem w drugiej połowie żadnej ze stron mimo kilku okazji, nie udało się trafić do bramki przeciwnika.

W pierwszej połowie zagraliśmy zbyt odważnie. Próbowaliśmy rozegrania od tyłu, ale przeciwnik zastosował wysoki pressing, co sprawiło nam duże problemy. Właśnie w taki sposób straciliśmy drugiego gola. Po przerwie już graliśmy bardziej rozważnie i spokojniej. Widać było że zawodnicy czują już w nogach trudy całego tygodnia – podsumował trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Nowotarżanie meczem przeciwko Puszczy zakończyli pięciodniowy obóz w Szalowej.

Bardzo udany obóz. Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Do tego doszły dwa mecze sparingowe. Wykonaliśmy wszystkie założenia. Obyło się bez poważniejszych kontuzji. Do treningów wracamy we wtorek już na własnych obiektach – dodał Mrózek.

Kolejny, przed ostatni już mecz sparingowy, nowotarżanie zagrają w sobotę na własnym stadionie z LKS Czaniec.

NKP Podhale Nowy Trag – Puszcza Niepołomice 1:2 (1:2)
1:0 - Dynarek - 10' (rzut karny)
1:1 - Stawarczyk - 27' (rzut karny)
1:2 - Nowak - 44'

Skład Podhala: Pieszek – Drobnak (75 Borczyński), Mączka (46 testowany), Bedronka (75 Mączka), Tonia (46 Barbus), Hruszka (46 Przybylski), Dynarek (75 Lewiński), Lewiński (46 Mianowany), Mizia (75 Tonia), Pląskowski (75 Potoniec), Potoniec (46 Palonek). 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY