3. liga: Nie ma potrzeby dodatkowej motywacji [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Nie ma potrzeby dodatkowej motywacji [ZAPOWIEDŹ]
2019-05-10

Już jutro NKP zmierzy się z Sokołem Sieniawa w wyjazdowym spotkaniu 30. kolejki III ligi grupy IV. To trudny teren, na którym poległ m. in. Motor Lublin, ale jak twierdzi trener Mrózek - piłkarze Podhala nie potrzebują dodatkowej motywacji, by zawalczyć o pełną pulę.

Podhale wciąż zajmuje fotel lidera IV grupy III-ligowych rozgrywek, a to w dużej mierze dzięki 12 zwycięstwom w 12 spotkaniach rundy wiosennej. Szczególnie okazałe były cztery ostatnie: wygrane po 3:0 z Hutnikiem Kraków (u siebie), Czarnymi Połaniec i Podlasiem Biała Podlaska (na wyjeździe) oraz wiktoria 2:0 z Wisłą Puławy na Stadionie w Nowym Targu. O jakimkolwiek spadku formy nie może być mowy, nawet mimo tego, że kontuzję wciąż leczy podstawowy gracz NKP - Arkadiusz Lewiński, a przez pauzę za kartki z Hutnikiem nie grał nasz środkowy obrońca - Michał Bedronka. Mocna kadra, mocni zmiennicy i jedno słowo: drużyna - to podstawy sukcesu naszych piłkarzy.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, gdzie jesteśmy, z kim rywalizujemy i jakie cele mamy do osiągnięcia. W moim zespole każdego zawodnika charakteryzuje profesjonalne podejście do swoich obowiązków, nie ma więc mowy o potrzebie dodatkowej motywacji.  Do każdego meczu przystępujemy skupieni na sobie i pracy, jaką mamy wykonać - jasno podkreśla trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Jeśli chodzi o naszego sobotniego rywala, czyli Sokół Sieniawa, to z całą pewnością należy przyznać, że podopieczni Szymona Szydełko są miłym zaskoczeniem tego sezonu. Co prawda ich forma nie jest zbyt równa (na wiosnę 4 remisy, 5 wygranych i 3 porażki), ale na swoim stadionie w tej rundzie Sokół przegrał tylko ze Stalą Rzeszów, zaś w polu pokonanych zostawił takie marki jak Hutnik Kraków (2:1), czy Motor Lublin (1:0).

Spodziewamy się, że gospodarze postawią nam twarde warunki gry, ich rywale nieraz przekonali się jak groźnym przeciwnikiem są gracze z Sieniawy. Znamy jednak swoją wartość, dlatego musimy być skoncentrowani na wykonywaniu swoich zadań, a wtedy wierzę, że wyjdziemy z tego pojedynku zwycięsko - zwraca uwagę pierwszy trener Podhala.

Naszych czeka więc trudny mecz z wymagającym przeciwnikiem i do tego na ciężkim terenie. Do kolejnego rywala należy podejść z szacunkiem i świadomością swojej siły. Jak do tej pory ta mieszanka była skuteczna. Wierzymy, że nie zmieni się to po końcowym gwizdku sędziego jutrzejszego wieczoru.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu spotkania za pośrednictwem:

- Telewizji internetowej POLSPORT.live (dostęp do transmisji video na zywo za 9,90 zł)
- Polskiego Radia Rzeszów
- Portalu PolskieLigi.net (wyniki tekstowo na żywo)

30. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

Sokół Sieniawa - NKP Podhale Nowy Targ
Czas: 11 maja (sobota), godz. 17:00
Miejsce: Stadion Sportowy w Sieniawie

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY