3. liga: Wyjazd na trudny teren [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Wyjazd na trudny teren [ZAPOWIEDŹ]
2019-04-12

Jutro o 17:00 Podhale zmierzy się na wyjeździe z Sołą Oświęcim. Rywalem niezwykle trudnym, czego nie ułatwia fakt, że oświęcimianie walczą o życie.

Fot. Maciej Zubek

Podhale w ostatniej kolejce zaliczyło 22. mecz bez porażki i 6. z rzędu wygraną w tej rundzie. Soła z kolei w dwóch ostatnich meczach zdobyła 4 punkty i odbiła się od dna (z ostatniej na przedostatnią pozycję), ale co szczególnie warte odnotowania - tydzień temu na własnym boisku pokonała Stal Rzeszów, przez co rzeszowianie stracili fotel lidera na rzecz NKP.

To prawda, jedziemy na bardzo trudny teren do drużyny, która gra o życie, spodziewamy się bardzo zaciekłego meczu. Na pewno boisko nie będzie naszym sprzymierzeńcem, ale postaramy się tak dobrać plan na ten mecz, żeby sobie z tą sytuacją poradzić. Musimy pamiętać, że jest to 3. mecz na przestrzeni 7 dni i duże znaczenie będzie miało to jak zregenerują się poszczególni zawodnicy. Sztab i nasz fizjoterapeuta Artur Pustułka robią wszystko, by ta odnowa była jak najlepsza - przekonuje trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Zobacz też: zapowiedź meczu na stronie Soły

Naturalnie w pojedynku ze Stalą Rzeszów u siebie Soła cierpliwie czekała na swojej połowie na przeciwnika i wyprowadzała zabójcze kontry. Skutecznie sfinalizowanie dwóch z nich wystarczyło do zwycięstwa 2:1 z rzeszowianami. Czy takiej też taktyki można się spodziewać, gdy do Oświęcimia przyjedzie kolejny lider - tym razem NKP Podhale?

Do każdego meczu przygotowujemy się inaczej, biorąc pod uwagę wiele czynników. Robimy wszystko z Trenerami Marcinem Zubkiem i Mateuszem Wójcikiem, aby i do tego konkretnego spotkania wybrać optymalny plan - ostrożnie komentuje pierwszy szkoleniowiec NKP.

Jedno jest pewne: naszych czeka niezwykle trudna przeprawa. Mamy jednak nadzieję, że konsekwencja w grze obronnej, jak i skuteczne akcje formacji ataku po raz 23 z rzędu dadzą punktowe efekty i Podhale utrzyma fotel lidera. Na szczęście trener Mrózek ma do dyspozycji niemal wszystkich zawodników. Wciąż z kontuzją zmaga się Peter Drobnak, ale pozostali zawodnicy są gotowi na trundy bój z Sołą!

Soła Oświęcim vs NKP Podhale Nowy Targ
13 kwietnia, 17:00
Stadion „KS Soła” ul. Przeczna 2 im. Braci Kisielińskich

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY