Porażka na starcie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Porażka na starcie
2019-01-20

Od wyjazdowej przegranej 2:3 z liderem drugiej ligi słowackiej FK Pohronie serię meczów sparingowych rozpoczęli gracze trzecioligowego Podhala Nowy Targ.

Tekst: Maciej Zubek

Nowotarżanie po niespełna pół godzinie prowadzili 2:0 po trafieniach Petera Drobnaka oraz jednego z siedmiu testowanych w tym meczu przez nowotarżan zawodników. Słowacy jednak jeszcze przed przerwą straty odrobili, a w samej końcówce przechylili szalę zwycięstwa.

Początek bardzo dobry i efektem tego były dwa gole. Potem jednak błędy przy wyprowadzaniu piłki z własnej polowy kosztowały nas stratę dwóch goli. W drugiej połowie już graliśmy głównie testowanymi zawodnikami i nie wyglądało to dobrze. Wniosków mamy jednak po tym meczu dużo, a o to chodzi w meczach sparingowych – przyznał trener Podhala, Dariusz Mrózek, który nie chciał zdradzić nazwisk zawodników testowanych: - To raczej byli anonimowi dotąd zawodnicy, głównie młodzi z niższych lig. Z jednego już zrezygnowaliśmy . Pozostali będą z nami jeszcze trenować – przyznał opiekun Podhala

W przyszłym tygodniu Podhale rozegra dwa mecze kontrolne. We środę na wyjeździe z ROWem Rybnik, a w sobotę u siebie z Rekordem Bielsko Biała.

FK Pohronie Žiar nad Hronom (Słowacja) – NKP Podhale Nowy Targ 3:2 (2:2)

Bramki dla Podhala: Drobnak, testowany I.

NKP Podhale: Szukała (75 Kudła) – Drobnak (60 testowany I), Cyfert (46 Mączka), Bedronka, Tonia -  Lewiński (75 Barbus), testowany II (60 testowany III), Barbus (46 testowany IV), testowany I (46 testowany V), Potoniec (46 testowany VI) - Pląskowski (46 Dziedzic)