3. liga: Końca serii nie widać...

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Końca serii nie widać...
2018-10-01

Piłkarze Podhala Nowy Targ są wciąż na fali wznoszącej. W tej serii nie tylko nie przegrali dziewiątek już z rzędu spotkania, ale wywalczyli komplet punktów na boisku faworyzowanej Wisły Puławy, zwyciężając 1:0.  

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Kluczem do zwycięstwa podopiecznych Dariusza Mrożka przede wszystkim konsekwentna, żelazna i skuteczna gra w defensywie. Nowotarżanie szczelnie zamurowali dostęp do swojej bramki, neutralizując poczynania ofensywne gospodarzy na ogół już w strefie środkowej boiska. Jeżeli już graczom Wisły udawało się przedrzeć pod pole karne Podhala i oddać strzał na jego bramkę, to piłka padała łupem dobrze dysponowanego Mateusza Szukały. Sytuacji z gatunku tych stu procentowych, puławianie wykreować przez 90 minut nie zdołali.

Za to Podhalanie w 38 min przeprowadzili akcję, która jak się okazało, dała im zwycięstwo. Po przechwycie w środkowej strefie boiska, piłka dotarła do Artura Pląskowskiego, ten wygrał pojedynek jeden na jeden z jednym z rywali, po czym mocnym, plasowanym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy.

Strzelec gola już w doliczonym czasie gry, zobaczyły drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę, ale żadnego wpływu na przebieg wydarzeń na boisku to już nie było. Parę chwil później arbiter odgwizdał koniec spotkania

Ogromne brawa należą się moim zawodnikom, za olbrzymią pracę jaką w to spotkanie włożyli. Harowali na całej długości i szerokości boiska. Może nie było to jako wybitne spotkanie w naszym wykonaniu, ale ważne że konsekwencja i dyscyplina, dała efekt w postaci cennego zwycięstwa – podsumował trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Wisła Puławy – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Pląskowski 38.

Wisła: Socha – Pielach, Puton ŻK (68 Mażysz), Szymankiewicz (53 Popiołek), Stanisławski – Król, Litwiniuk (72 Sulkowski), Poznański, Maksymiuk, Kacprzycki (50 Żelisko) – Zmorzyński. .

Podhale: Szukała – Tonia (79 Mizia), Bedronka, Cyfert, Barbus – Drobnak, Dynarek, Lewiński, Potoniec (63 Borczyński), Dziedzic (74 Mączka) – Pląskowski ŻK, ŻK, CZK 90.

Sędziował: Marek Fudala (Jasień).

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY