3. liga: Nie zatrzymują się

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Nie zatrzymują się
2019-03-23

W 20 kolejce spotkań grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ pokonali na wyjeździe Wólczanką Wólkę Pełkińska 1:0. Tym samym nowotarżanie odnieśli trzecie zwycięstwo bez straty bramki, w trzecim meczu rundy wiosennej i już do 19 wzrosła liczba ich spotkań z rzędu bez ligowej porażki. Imponujące!

Kluczowa dla końcowych losów tego spotkania akcja miała miejsce już w 8 min. Po strzale Artura Pląskowskiego, oślepiony słońcem bramkarz gospodarzy odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Marcin Przybylski i umieścił ją w bramce. Dla Przybylskiego był to pierwszy mecz w rundzie wiosennej, po odpokutowaniu kary za czerwoną kartkę, którą zobaczył w ostatnim meczu rundy jesiennej.

IMG 6267

Dobre wejście w mecz sprawiło, że Podhale już do końca pierwszej połowy było stroną dominującą. W 18 min nowotarżanie za sprawą Pląskowskiego trafili po raz drugi do bramki gospodarzy, ale arbiter – mimo dużych protestów Podhala - gola nie uznał, odgwizdując pozycję spaloną.  Potem jeszcze kilkukrotnie groźnie było w polu karnym Wólczanki, ale ze strzałami m.in. Lukasa Hruski (26 min i 40 min) i Martina Barana (34 min) testowany zimą w Nowym Targu Damian Smoleń sobie poradził.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił. Z każdą minutą to Wólczanka coraz mocniej przeważała. Podhale skutecznie jednak broniło dostępu do swojej bramki w czym największe zasługi miał Mateuszu Szukała. Bramkarz nowotarżan zaliczył kilka efektownych interwencji jak ta z 53 min kiedy w sobie tylko wiadomy sposób, wybronił strzał z dystansu Michała Domańskiego, czy ta z 80 min kiedy końcówkami palców sparował piłkę na rut rożny po strzale bezpośrednio z rzutu wolnego Mateusza Podstolaka. W 88 min z kolei w sukurs Szukale przyszła z kolei poprzeczka, o którą futbolówka otarła się po uderzeniu Michała Burego.

Podhale i w tej części trafiło do bramki Wólczanki - za sprawą Daniela Barbusa - ale podobnie jak w 18 min sęizowie dopatrzyli się spalonego.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Przybylski 8.

Wólczanka: Smoleń (46 Siryk) – Khorolskyi (46 Majka), Domańsk (85 Bury)i, Czyrny (77 Tabor), Kajpust – Przewoźnik, Bała, Gwóźdź, Podstolak, Łazarz – Wrona.

Podhale: Szukała – Tonia ŻK, Baran, Bedronka, Drobnak (70 Mączka) – Mizia (71 Barbus)) Lewiński, Przybylski (59 Kobylarczyk), Dynarek, Hruska ŻK (87 Potoniec) – Pląskowski.

Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc.