3. liga&MLJS: Wygrana ze słowackim 3-ligowcem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga&MLJS: Wygrana ze słowackim 3-ligowcem
2019-02-12

W miniony weekend, oprócz meczu kontrolnego pierwszej drużyny z Rozwojem Katowice, na boisko Stadionu Miejskiego w Nowym Targu wybiegli zawodnicy, stanowiący bezpośrednie zaplecze 3-ligowego NKP Podhale. Juniorzy starsi, wspomagani graczami z Kadry pierwszej drużyny, zremisowali w meczu kontrolnym z 3-ligową FK Spisską Nova Ves (Słowacja).

W sobotę Juniorzy Starsi, mający w składzie również zawodników z szerokej Kadry pierwszej drużyny, zmierzyli się z seniorami III-ligowej słowackiej drużyny Spisska Nova Vies.

Początek spotkania to przewaga naszej drużyny. Dochodziliśmy do sytuacji pod polem karnym przeciwnika, ale brakowało ostatniego celnego podania. Do tego kilka strzałów na bramkę. Dobrze wyglądaliśmy pod względem organizacyjnym. Goście nie stworzyli wielu sytuacji pod naszym polem karnym. Podsumowaniem pierwszej połowy było trafienie Tomka Palonka - relacjonuje trener Sebastian Świerzbiński.

Po przerwie obraz gry się zmienił, a swoją dobrą dyspozycję w bramce potwierdził Krzysztof Pieszek, kilkukrotnie ratując zespół przed utratą gola. Z biegiem czasu na boisko weszło czterech zawodników juniora młodszego z rocznika 2002.

Radzili sobie bardzo dobrze, a godne odnotowania były sytuacje Tomka Pacygi, w których niewiele zabrakło do podwyższenia wyniku. Kilka kontr mogliśmy zakończyć bramką. Mamy nad czym pracować - podsumował trener Świerzbiński.

Niestety pod koniec meczu goście doprowadzili do remisu, strzałem z dystansu w samo okienko bramki. W efekcie mecz zakończył się remisem 1:1.

NKP Podhale – FK Spisska Nova Ves (3. liga słowacka) 1:1 (1:0)
Bramka dla Podhala:
40' minuta - Palonek

Skład Podhala: Pieszek (80’ Zamęta) – Topór A., Bałos (75’ Giełczyński), Łukaszczyk, Krzysztof, Zubek (70’ Czubiak), Masłowski (65‘ Ptak), Mańko (70‘ Musiorski), Otręba - Molis (65’ Abramek), Palonek (46‘ Pacyga)