3. liga: 4 wiosenna wygrana i 20 mecz bez porażki!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: 4 wiosenna wygrana i 20 mecz bez porażki!
2019-03-30

Wiślanie Jaśkowice to kolejna ofiara rozpędzonych w rozgrywkach 3 ligi piłkarzy Podhala Nowy Targ. Nowotarżanie na własnym boisku pokonali niżej notowanego rywala, choć tym razem nie obyło się bez drobnych problemów.

Już w pierwszych 10 minutach gospodarze stworzyli sobie dwie bramkowe okazje. Najpierw jednak po rzucie rożnym i strzale Artura Pląskowskiego, świetnie interweniował bramkarz gości, któremu chwilę później w sukurs przyszedł słupek, po uderzeniu Lukasa Hruski.  Te zmarnowane okazje szybko się na Podhalu zemściły i w 13 min straciło ono pierwszego ej wiosny gola.  Po 347 minutach, bramkarz Podhala Mateusz Szukała skapitulował po strzale Mateusza Lamparta.

Podhale jednak straty i to z nawiązką odrobiło jeszcze przed przerwą, zdobywając dwa gole w odstępie ledwie 3 minut.  Wyrównał w 39 min Dawid Dynarek z rzutu karnego, po faulu na Arturze Pląskowskim. Za moment Pląskowski posłał prostopadłe podanie do Wojciecha Kobylarczyka, a ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywala.

Po przerwie gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. Tym razem Kobylarczyk wcielił się w rolę asystenta, a na listę strzelców wpisał się Marcin Przybylski. Potem już nowotarżanie starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, choć nie obyło się bez nerwowych chwil, po tym jak w 82 min przyjezdni zdobyli gola numer dwa, tym razem z rzutu karnego. Na więcej już im jednak nowotarżanie nie pozwolili.

Oczywiście cieszy zwycięstwo, ale trzeba powiedzieć sobie wprost, że to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu – przyznał po meczu trener Podhala, Dariusz Mrózek – Wpływ na to miały na pewno w dużym stopniu problemy zdrowotne, które wyeliminowały z gry kilku naszych zawodników, przez co musieliśmy trochę eksperymentować na poszczególnych pozycjach. To negatywnie odbiło się przede wszystkim na płynności w naszej grze, stąd te problemy – dodał szkoleniowiec Podhala.

Podhale Nowy Targ – Wiślanie Jaśkowice 3:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Lampart 13, 1:1 Dynarek 39, 2:1 Kobylarczyk 42, 3:1 Przybylski 53, 3:2 Szewczyk 82.

NKP Podhale: Szukała – Barbus, Lewiński, Baran, Bedronka - Hruszka (67 Mączka), Kobylarczyk, Mianowany, Dynarek, Przybylski (60 Potoniec - Pląskowski.

Wiślanie: Sendorek – Żaba, Krasuski (67 Wcisło), P. Morawski, Ochman, Ślęczka (76 M. Morawski), Czarnecki (67 Kuliszewski) , Lampart (91 Białek), Galos, Arkhipau, Szewczyk.