3. liga: Pierwsza drużyna wróciła do treningów

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Pierwsza drużyna wróciła do treningów
2019-01-08

Pierwsza drużyna NKP Podhale Nowy Targ wróciła do treningów. Teraz przed piłkarzami spod znaku Szarotki kilka tygodni intensywnej pracy przed wznowieniem rozgrywek w rundzie wiosennej.

Po ostatnim meczu mistrzowskim ze Stalą Rzeszów nasz zespół przeszedł w tzw. okres przejściowy, który charakteryzuje się swoją intensywnością pracy. Na początku mieliśmy etap roztrenowania, w którym zawodnicy za zadanie mieli troszkę zejść z intensywności, a następnie dostali chwilę wolnego - tak, żeby można było odpocząć mentalnie - zdradza nam drugi trener Podhala, Marcin Zubek.

Po tym okresie zespół wrócił do zajęć, rozpoczynając od treningów adaptacyjnych, a następnie przechodząc do fazy testów i pomiarów. Miały one sprawdzić aktualny stan przygotowania zawodników i na ich podstawie określono intensywność zajęć dla piłkarzy w okresie przejściowym, czyli podczas Świąt. Skupiono się podczas nich nad kształtowaniem wytrzymałości i siły. Dzięki systemowi Polar treningi były na bieżąco raportowane, a ich wyniki analizowane przez sztab szkoleniowy. Stanowiło to podstawę do kolejnego etapu przygotowań, który rozpoczął się wczoraj, 7 stycznia, treningiem na murawie Stadionu Miejskiego w Nowym Targu.

Niestety treningów z Podhalem nie wznowił dotychczasowy kapitan zespołu, Michał Nawrot, który na wiosnę reprezentować będzie barwy Stali Rzeszów.

Na pewno jest to dla nas duża strata, ponieważ był to wartościowy, podstawowy zawodnik naszego zespołu, niemniej mamy czas na to, by znaleźć na tę pozycję nowego, bardzo wartościowego zawodnika, bądź też przygotować do tej roli innego piłkarza z naszej Kadry. Stworzona jest też lista zawodników, których chcielibyśmy zaangażować do drużyny. Dodatkowo okres przygotowawczy rozpoczęło z nami dwóch nowych graczy, którzy brali udział w ostatnim test-meczu. Będziemy się im bacznie przyglądać i nie ukrywam, że mają sporą szansę na to, by załapać się na stałe do naszej Kadry. Dołączy do nas też na stałe kilku zawodników z zespołu juniorskiego, z młodszych roczników, którzy będą z nami regularnie trenować - zdradza nam pierwszy trener NKP, Dariusz Mrózek.

Poza Damianem Mrówką, który ze względu na kontuzję odniesioną w ostatnim meczu ze Stalą Rzeszów będzie musiał mieć zindywidualizowane zajęcia, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Sztab szkoleniowy NKP ma więc do dyspozycji wszystkich piłkarzy, którzy rundę jesienną kończyli w barwach Podhala.

Teraz przed pierwszym zespołem tygodniowy okres adaptacyjny, po którym nastąpi praca nad wytrzymałością ogólną i specjalną. Kolejnym ważnym elementem zimowych przygotowań będzie praca nad doskonaleniem współpracy pomiędzy formacjami, w tym gry defensywnej oraz ofensywnej, do czego też skrupulatnie dostosowano listę sparingpartnerów.

Lista meczów kontrolnych NKP w ramach przygotowań do rundy wiosennej:

19.01 – FK Pohronie (II liga słowacka; na wyjeździe)
23.01 – ROW Rybnik (II liga; na wyjeździe) 
26.01 – Rekord Bielsko Biała (III liga; u siebie)
30.01 – Poprad (II liga słowacka; u siebie)
02.02 – Ruch Chorzów (II liga; u siebie)
09.02 – Rozwój Katowice (II liga; u siebie) i Spiska Nova Ves (III liga słowacka; u siebie)
13.02 – GKS Tychy (I liga; na wyjeździe)
16.02 – Puszcza Niepołomice (I liga; na wyjeździe) i Tatran Oravskie Vesele (III liga słowacka;)
23.02 – LKS Czaniec (IV liga)
02.03 – Pcimianka Pcim (IV liga)

Już teraz zapraszamy na video-wywiad z trenerami pierwszej drużyny, z którego będzie można szczegółowo dowiedzieć się o planach Podhala na najbliższe tygodnie, a także poznać m. in. kulisy transferu Michała Nawrota do rzeszowskiej Stali. Publikacja wywiadu już jutro!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY