Dobra gra + dobry wynik = dobry prognostyk

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dobra gra + dobry wynik = dobry prognostyk
2019-01-26

Drugie zwycięstwo w swoim trzecim spotkaniu sparingowym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek 3 ligi odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. Tym razem podopieczni Dariusza Mrózka na własnym boisku pokonali 4:1 reprezentanta śląskiej 3 ligi, Rekord Bielsko Biała.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Stan zmrożonej murawy nie sprzyjał grze w piłkę nożną. Zawodnicy mieli olbrzymie problemy z tym by utrzymać się na nogach. Prawdziwą sztuką była wymiana kilku podań na pełnej szybkości, a już o akcjach oskrzydlających, kończonych dokładnym dośrodkowaniem w punkt, można było tylko pomarzyć.

Zdecydowanie lepiej do tak trudnych warunków przystosowali się nowotarżanie. Cztery zdobyte przez nich gole, były tak naprawdę najmniejszym wymiarem kary jaki spotkał rywali. Przy lepszej skuteczności, Podhalanie mogli tych goli zdobyć do najmniej drugie tyle.

Rzeczywiście momentami ta nasza gra wyglądała dobrze. Poza może krótkimi momentami zdecydowanie nadawaliśmy ton wydarzeniom na boisku. Zgodzę się, tez że można przyczepić się do naszej skuteczności, ale mamy jeszcze trochę czasu by nad tym elementem popracować – przyznał trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Z bardzo korzystnej strony pokazała się trójka testowanych zawodników. Tomasza Palonek (ostatnio Bocheński KS) zdobył 3 gola w swoim 3 meczu w barwach Podhala, Mateusz Mianowany (ostatnio Wólczanka Wola Rzędzińska) potwierdził, że ma wszystko by godnie zastąpić na pozycji „6” Michała Nawrota, a były młodzieżowy reprezentant Słowacji Lukas Hruska może być mocnym punktem zespołu na lewym skrzydle.

Każdy z nich w naszej ocenie ma na tyle umiejętności, że byłby wzmocnieniem naszego zespołu. Mam nadzieję, że uda się załatwić sprawy formalne związane z ich pozyskaniem i oficjalnie będą naszymi zawodnikami – podkreśla Mrózek, który zdradził że chciałby pozyskać jeszcze jednego nowego gracza: - Ale to musi być już zawodnik z wyższej półki – dodał szkoleniowiec Podhala

 

Szykuje się też kilka ruchów w drugą stronę. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali Eryk Niemira, Ery Borczyński oraz Sebastian Dziedzic (przebywa na testach w Avii Świdnik).

Podhale Nowy Targ – Rekord Bielsko Biała 4:1 (1:0)

Bramki dla Podhala: Cyfert 25, Dynarek 60 z karnego, Palonek 70, Barbus 85.

Podhale: Szukała (46 Pieszek) – Drobnak (60 Łukaszczyk), Cyfert (65 Bedronka), Bedronka (46 Mączka), Barbus (46 Tonia) – Dynarek (65 Kobylarczyk), Mianowany (65 Zubek), Hruska (75 Barbus), Mizia (46 Przybylski), Potoniec (46 Palonek) – Pląskowski (65 Potoniec)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY