Trenerzy pierwszego zespołu szkolili się na zapleczu Ekstraklasy!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trenerzy pierwszego zespołu szkolili się na zapleczu Ekstraklasy!
2018-12-08

Dariusz Mrózek i Marcin Zubek - trenerzy pierwszej drużyny NKP Podhale w dniach od 26 listopada do 2 grudnia odbyli staż szkoleniowy w I-ligowym Rakowie Częstochowa. Kilka dni solidnej pracy zaowocowało m. in. ostatnio rozegranym sparingiem pomiędzy Rakowem a zespołem Podhala.

Zawsze powtarzam, że aby się rozwijać, udział w tego typu inicjatywach jest niezbędny. Staże trenerskie to nie tylko nowe doświadczenie, czy dawka nowej wiedzy, ale jest to przede wszystkim weryfikacja tych aspektów w odniesieniu do swojej pracy trenerskiej - relacjonuje trener Marcin Zubek.

Dla obu trenerów staże trenerskie w renomowanych klubach w Polsce i za granicą nie są nowością, ale ten w Częstochowie miał szczególny wymiar...

Po stażach w Polsce, Niemczech czy Hiszpanii, które odbywałem wcześniej, w tym roku razem z Trenerem Dariuszem Mrózkiem zdecydowaliśmy się na klub z Częstochowy i muszę powiedzieć, że nie przypadkowo. Od dłuższego czasu śledzimy poczynania zespołu prowadzonego przez Trenera Marka Papszuna. Byliśmy pod dużym wrażeniem organizacji gry, intensywności i powtarzalności zachowań w fazach gry, jaka w tym zespole funkcjonuje.  Dlatego chcieliśmy się bliżej przyjrzeć funkcjonowaniu drużyny, a także modelowi gry, jaki występuje w klubie lidera Fortuny 1 Ligi. Udało nam się to dzięki wielkiej uprzejmości klubu z Częstochowy - zdradza nam asystent trenera Mrózka.

Cały staż trwał łącznie 7 dni i był bardzo owocnym czasem dla naszych szkoleniowców. Poza wieloma niezwykle istotnymi aspektami pracy trenerskiej, jakie mogli zauważyć szkoleniowcy "Szarotek" w Częstochowie, ich wizyta w Rakowie zaowocowała również umówieniem meczu kontrolnego, który NKP Podhale rozegrało w Częstochowie w dniu wczorajszym (relacja - tutaj).

W klubie przebywaliśmy w czasie pełnego mikrocyklu treningowego, który kończył się meczem mistrzowskim z Odrą Opole. Zastaliśmy bardzo dobrze przejęci w klubie, a stażowi towarzyszyło wiele rozmów, wymian poglądów z członkami sztabu szkoleniowego, a także z Trenerem Markiem Papszunem. W tym miejscu składam wielkie podziękowania za otwartość trenerów! Do tego uczestniczyliśmy w odprawach oraz oczywiście w jednostkach treningowych w pełnym mikrocyklu treningowym. Było to dla nas kolejne doświadczenie, a także kolejna dawka wiedzy i pokory przy pracy, jaką jest zawód Trenera - zakończył trener Marcin Zubek.

Mamy nadzieję, że wiedza, jaką nabyli nasi szkoleniowcy w Częstochowie, pozwoli w jeszcze lepszym przygotowaniu zespołu do rundy wiosennej i przyniesie nam po zimie kolejną serię zwycięstw!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY