Dariusz Mrózek: Na pewno nie zabraknie nam motywacji i ambicji

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dariusz Mrózek: Na pewno nie zabraknie nam motywacji i ambicji
2019-02-28

Pierwszy trener NKP Podhale Nowy Targ kilka dni temu zakwalifikował się na prestiżowy kurs trenerski UEFA Pro jako jeden z 25 szkoleniowców w całej Polsce. Dziś rozmawiamy z nim o tym, jaką drogę przeszedł, by uzyskać kwalifikację, o tym, jak przełoży się to na pracę z drużyną oraz debatujemy również nad tym, jak będzie wyglądało NKP Podhale w rundzie wiosennej, szczególnie po zmianach personalnych, jakie zaszły w zimowym okienku transferowym.

Fot. Maciej Zubek

Jakub Udziela: Trenerze - po pierwsze: gratuluję zakwalifikowania się - jako jednemu z 25 trenerów w Polsce - na najbliższy kurs UEFA Pro. Jaka wyglądał proces ubiegania się o udział w kursie?

Dariusz Mrózek: Dziękuję, to dla mnie ogromna nobilitacja i zaszczyt, że udało mi się na ten kurs zakwalifikować. Bardzo się cieszę, że będę miał szansę uzyskać licencję UEFA Pro, że będę mógł zdobyć kolejną dawkę wiedzy niezbędnej do prowadzenia drużyn na wyższym szczeblu rozgrywek niż 3 liga. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka licencja może się przydać, oby jak najszybciej - oby już za 4 miesiące.

Jeżeli chodzi o proces ubiegania się o udział w kursie to wyglądał on następująco:  
1. Złożenie odpowiednich dokumentów poprzez portal PZPN 24;
2. Weryfikacja i zaproszenie na egzamin, który składał się z części pisemnej i rozmowy kwalifikacyjnej;
3. Na podstawie wyników egzaminu, jak i szeregu jeszcze innych kryteriów określonych przez Szkołę Trenerów w Białej Podlaskiej ewentualne zakwalifikowanie na kurs.

Mając na myśli inne kryteria, które przyczyniły się do przyjęcia mnie na kurs UEFA Pro, to na pewno bardzo pomocne były wyniki osiągane przez drużynę NKP Podhale Nowy Targ i zajęcie wysokiego miejsca na koniec rundy jesiennej. Nie byłbym w stanie osiągnąć tego bez wsparcia i pomocy Sztabu Trenerskiego na czele z Trenerem Marcinem Zubkiem i Mateuszem Wójcikiem oraz zaangażowania i profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków wszystkich zawodników. To dzięki Wam mogę się dalej rozwijać zawodowo.

Jakie w związku z kursem ma Pan plany i oczekiwania?

- Z tego kursu chciałbym wyciągnąć jak największą ilość informacji, poznać wybitnych wykładowców oraz trenerów i czerpać wiedzę z ich ogromnego doświadczenia, udoskonalić swój warsztat i stać się po prostu lepszym trenerem.

W jaki sposób będzie to przekładało się na Pana pracę z drużyną w Nowym Targu?

- Myślę, że udział w kursie nie będzie negatywnie wpływał na moją pracę z drużyną, wręcz przeciwnie - nowo zdobytą wiedzę będę mógł od razu wprowadzać w życie. Na pewno zdarzą się dni, gdzie nie będę mógł być na zajęciach w Klubie, ale jak już wspomniałem - mam wspaniały Sztab, który z pewnością poradzi sobie pod moją ewentualną nieobecność.

Czego więc możemy się spodziewać po NKP Podhale w rundzie wiosennej, po tak fantastycznej jesieni?

- Po drużynie NKP Podhale Nowy Targ w rundzie wiosennej możemy spodziewać się gry o 3 punkty w każdym kolejnym meczu. Zrobimy wszystko, żeby ta runda była równie udana jak poprzednia. Na pewno nie zabraknie nam motywacji i ambicji, by walczyć o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu.


Artur Pląskowski po bramce, dającej remis w ostatnim meczu rundy ze Stalą Rzeszów

Czy w związku ze znaczącymi ubytkami w składzie (m. in. Michał Nawrot, Błażej Cyfert), udało się pozyskać nowych, wartościowych graczy w okienku transferowym?

- Odejście kilku kluczowych zawodników w przerwie zimowej z naszego zespołu z pewnością jest dużą stratą, ale śmiem twierdzić, że nowo pozyskani piłkarze godnie ich zastąpią. Swoją grą w meczach kontrolnych udowadniają swoją przydatność. Ponadto bardzo szybko wkomponowali się w zespół i zostali dobrze przez drużynę przyjęci. Ja osobiście twierdzę, że każdy z nowo pozyskanych zawodników odegra ważną rolę w zbliżającej się rundzie.

Czy w związku ze zmianami personalnymi w składzie, drużyna będzie grała inny futbol, niż na jesień?

- Myślę, że zmiany personalne nie wpłyną znacząco na sposób naszego grania. Dobierając nowych piłkarzy zwracamy uwagę, żeby to oni i ich charakterystyka pasowała do naszego modelu gry.

A jak ocenia Pan kończący się zimowy okres przygotowawczy i na jakim etapie drużyna jest obecnie?

- Zimowy okres przygotowawczy uważam za udany, udało nam się zrealizować wszystkie założone cele, obyło się bez poważniejszych kontuzji. Obecnie jesteśmy na etapie pracy nad mocą i szybkością, większą uwagę poświęcimy na doskonalenie stałych fragmentów gry w ofensywie i defensywie. Przed nami ostatni mecz kontrolny i z niecierpliwością czekamy na pierwszy w rundzie wiosennej mecz ligowy.

Właśnie - mecz z Chełmianką już 9 marca. Wszystko jest już gotowe, by rozpocząć rundę wiosenną, czy przed nami jeszcze ostatnie szlify?

- Ostatni mecz kontrolny pokaże nam zapewne jeszcze jakieś niedociągnięcia. Oby było ich jak najmniej i w ostatnim mikrocyklu postaramy się nad nimi popracować tak, aby do pierwszego meczu być przygotowanym optymalnie.

Tak więc na koniec: jaki cel wyznacza sobie NKP Podhale na drugą część sezonu oraz czego przy tym życzyć Panu, całemu sztabowi szkoleniowemu i Pana piłkarzom?

- My jako zespół, jako drużyna stawiamy sobie cele krótkoterminowe, czyli walka o 3 punkty w najbliższym meczu. Piłkarzom proszę życzyć wysokiej formy, zdrowia, skuteczności, dyscypliny, konsekwencji, determinacji, zaangażowania, samozaparcia i jak najlepszej gry. Nam wszystkim jeszcze lepszej rundy niż poprzednia, większej liczby kibiców na stadionie i wielu pozytywnych emocji...


I my życzymy sobie tyleż samo pozytywnych emocji i jak największej liczby fanów na Stadionie! Dlatego też raz jeszcze zachęcamy i zapraszamy do kupna karnetów na rundę wiosenną i sprawdzenia "rozkładu jazdy", czyli z kim NKP Podhale będzie rywalizowało na własnym terenie w drugiej rundzie sezonu:

> Informacja o karnetach wraz z rozpiską gier w Nowym Targu

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY