3. liga: Pierwszy wyjazd w nowej rundzie [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Pierwszy wyjazd w nowej rundzie [ZAPOWIEDŹ]
2019-03-22

Pierwsze wyjazdowe starcie w rundzie wiosennej NKP Podhale rozegra w Wólce Pełkińskiej. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania!

11. w tabeli Wólczanka to zespół, który lubi zaskakiwać, ale jak na razie w rundzie wiosennej na swoim koncie zapisał tylko 1 punkt za remis w ostatniej kolejce z Chełmianką Chełm. U siebie, na otwarcie wiosny, Wólka przegrała ze Stalą Rzeszów 0:1. Podhale natomiast, po dwóch zwycięstwach u siebie, jutro wyruszy na wschód na swój pierwszy w tej rundzie mecz wyjazdowy. Czy to oznaczać będzie jakąś dodatkową trudność?

Myślę, że zawsze lepiej jest grać u siebie, niż na wyjeździe. Szczególnie, gdy nasze własne boisko to nawierzchnia sztuczna, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Może być tak, że będziemy potrzebowali kilku minut na to, by dostosować się do naturalnej murawy. Życzyłbym sobie, żeby ten czas na adaptację do nowych warunków był jak najkrótszy i żebyśmy byli w stanie złapać swój rytm gry. Kolejną sytuacją do rozwiązania będzie dostosowanie sposobu gry do warunków. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że boiska w tym okresie nie są idealnie równe, ale myślę, że przyjęty przez naszą drużynę plan na to spotkanie się sprawdzi. Oczywiście to okaże się dopiero po meczu - wyjaśnia nam pierwszy trener NKP Podhale, Dariusz Mrózek.

Kolejną istotną kwestią będzie styl gry Wólczanki. Sztab szkoleniowy Podhala z pewnością dokładnie przeanalizował grę naszych rywali, a z nami podzielił się dwoma spostrzeżeniami:

Analizując wraz ze sztabem szkoleniowym drużynę przeciwną doszliśmy do wniosku, że ich największym atutem jest atak szybki i stałe fragmenty gry - zaznacza pierwszy trener "Szarotek".

Mecz z Wólczanką, jako pierwsze starcie na wyjeździe tej wiosny, z pewnością da nam kilka kluczowych odpowiedzi, głównie jeśli chodzi o zdolności adaptacyjne naszego zespołu. Wólczanka u siebie z Podhale jeszcze u siebie nie wygrała i mocno wierzymy w to, że po tym weekendzie tak pozostanie. Na zakończenie: o reszcie statystyk - w przygotowanym przez nas zestawieniu - przeczytacie poniżej.

 


Wólczanka
Wólka Pełkińska


NKP Podhale
Nowy Targ
TABELA

Miejsce w tabeli

11.

2.

Ilość punktów

22

40

Bilans bramkowy

26-21 (+5)

36-16 (+20)

Mecze u siebie (W-R-P)

2-2-5

7-3-0

Mecze na wyjeździe (W-R-P)

3-5-2

4-4-1

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW - III LIGA

Najlepszy strzelec

Krzysztof Pietluch (9)

Artur Pląskowski (8)

Najczęściej grający

Krystian Wrona (1710 min.)

Peter Drobňák (1679 min.)

Najwięcej kartek

Mateusz Podstolak
(5 żółtych, 1 czerwona)

Artur Pląskowski
(5 żółtych, 1 czerwona)

BEZPOŚREDNIE STARCIA LIGOWE

07.10.2017, N. Targ

3

1

12.05.2018, Wólka P.

0

1

18.08.2018, N. Targ

1

2

SUMA BRAMEK

4

4

OSTATNIE SPOTKANIE

9-10.03.2019
III LIGA

Chełmianka - Wólczanka 2:2

Podhale - Sandomierz 4:0

20. KOLEJKA III LIGI GRUPY IV

Wólczanka Wólka Pełkińska - NKP Podhale Nowy Targ
Czas: 23 marca (sobota), godz. 15:00
Miejsce: Stadion Gminny w Wólce Pełkińskiej

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY