AP Podhala silna jak nigdy dotąd! Cz. II: TRAMPKARZ MŁODSZY

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ AP Podhala silna jak nigdy dotąd! Cz. II: TRAMPKARZ MŁODSZY
2018-11-27

Kolejne podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu grup młodzieżowych! Tym razem kilka słów o trampkarzach młodszych.

Akademia Piłkarska Podhala istnieje już 2,5 roku. To był i jest okres wytężonej i systematycznej pracy z młodymi adeptami futbolu na Podhalu. Okres, który wymagał zarówno mnóstwo wysiłku włożonego przez każdego z trenerów (zarówno tych obecnych, jak i poprzednich) w przygotowanie treningów i meczów, jak i również masy działań organizacyjnych, dzięki którym AP Podhala i NKP Podhale jest dziś znaną i poważaną marką w Małopolsce. A pracy będzie jeszcze więcej i jeszcze więcej wsparcia ze strony Miasta, jak i ludzi dobrej woli będzie potrzebne, by...

…NKP Podhale Nowy Targ dumnie reprezentowało nasz region w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Akademia Podhala może się bowiem pochwalić posiadaniem zespołów w każdej kategorii rozgrywkowej Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. O jakich konkretnie kategoriach mowa?

Do tej pory ukazał się artykuł o 1 z nich:

- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. I: MŁODZIK

Dziś czas na artykuł o kategorii TRAMPKARZ MŁODSZY:

TRAMPKARZ MŁODSZY (rocznik 2005)

Piłkarze NKP z rocznika 2005 już od początku rundy jesiennej rywalizowali z rówieśnikami na szczeblu województwa. Wyniki były “w kratkę”, ale nie one były najważniejsze. Przede wszystkim z meczu na mecz młodzi adepci futbolu spod znaku Szarotki prezentowali coraz lepszą, dojrzalszą grę. Z czasem pojawiało się też coraz więcej automatyzmów i rozegrań ćwiczonych na treningach.

Trener Zmuda był wyraźnie zadowolony z postawy zespołu i postępów, jakie poczynił on przez tę rundę. Pozwala to ze zdecydowanym optymizmem patrzeć w przyszłość, co doskonale obrazują słowa szkoleniowca trampkarzy NKP po ostatnim meczu rundy, wygranym z Limanovią 4:0:

Praktycznie cały mecz pod naszą kontrolą, byliśmy tak naprawdę lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Szczególnie chciałbym pochwalić chłopców za pierwszą bramkę, która była golem "stadiony świata"! Akcja zbudowana od samego początku od naszego bramkarza Eryka, poprzez linię środkową, następnie zmiana ciężaru gry, prostopadłe podanie i gol Grześka Cisonia, który rozegrał bardzo dobre zawody. Dla takich momentów warto pracować i jest nam bardzo miło, że widać efekty tejże pracy. Bardzo dobry mecz całego zespołu - powiedział trener Grzegorz Zmuda, po meczu kończącym rundę.

WIĘCEJ: Tabela - Podhale kończy rundę na 7. miejscu
- WIĘCEJ: Wyniki trampkarzy w Małopolskiej Lidze Trampkarzy
- WIĘCEJ: Strzelcy zespołu w rundzie jesiennej

Początki ze względu na okres wakacyjny i związany z tym proces budowania zespołu był ciężki. Niemniej po rozpoczęciu okresu szkolnego zaczęło to zdecydowanie lepiej wyglądać. Na koniec rundy była to już zdecydowanie inna, lepsza drużyna. Cieszy postęp indywidualny zawodników i z optymizmem patrzymy w przyszłość - tak rundę jesienną podsumował trener Zmuda.

Drużyna prowadzona przez trenera Zmudę była dla nas niewiadomą. Przed sezonem nastąpiła zmiana szkoleniowca i sam byłem ciekaw jak zaprezentuje się kolejna nasza drużyna w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Trampkarzy – młodszych. Miałem przyjemność oglądać kilka meczy trampkarzy i gratuluję im postępu, jaki dokonali przez ten ostatni okres. Cieszy mnie indywidualny rozwój, jak i zaangażowanie zawodników, trenera oraz rodziców, którzy swoim dopingiem pomagają im osiągać coraz lepsze wyniki – podsumował Dyrektor Akademii Piłkarskiej Podhala, Tomasz Gorczyk.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY