Dunajec i Sokoliki najlepsze w Nowym Targu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dunajec i Sokoliki najlepsze w Nowym Targu
2019-02-04

Dunajec Nowy Sącz i Sokoliki Stary Sącz to zwycięzcy niedzielnych zmagań w roczniku odpowiednio: 2010 i 2009 w ramach Turnieju Halowego o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ, zorganizowanego przez AP NKP Podhale Nowy Targ.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

W młodszej kategorii oprócz Dunajca na podium znalazły się też drużyny KS Zakopane i Wierchy Rabka. Kolejne pozycje zajęły: Młoda Orawa Jabłonka, NKP Podhale oraz Lubań Maniowy. Najlepszy bramkarz to Filip Dyrda z NKP, najlepszy zawodnik Alan Ziółkowski z KS Zakopane, a król strzelców to Bartek Kowakowski z Dunajca. Najlepsi zawodnicy poszczególnych drużyn: Michał Winczowski (Lubań), Jakub Janczy (Podhale), Kacper Bandyk (Orawa), Nikodem Żegleń (Wierchy), Przemysław Herman (KS Zakopane) oraz Jakub Wójs (Dunajec).

W roczniku 2009 pierwsze miejsce przypadło Sokolikom Stary Sącz. Podopieczni Tomasza Popiel nie przegrali meczu, odnosząc pięć zwycięstw i remisując w jednym ze spotkań. Układ na kolejnych miejscach było niewiadomą do samego końca. Ostatecznie na podium znalazły się drużyny KS Zakopane i Hutnika Nowa Huta, a na kolejny pozycjach uplasowały się drużyny: Didi Gol Raba Zdrój, NKP Podhale I, Orawa Jabłonka i NKP Podhale II.

Tytuł najlepszego bramkarza przypadł Igorowi Borysławskiemu z Hutnika, po koronę króla strzelców sięgnął Mikołaj Opyd z Sokolików, a MVP turnieju wybrany został Michał Burkat z Didi Gol.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn: Oliwer Dziekan (NKP Podhale II), Bartek Knurowski (NKP Podhale II), Dawid Urbański (Hutnik), Albert Czaja (Młoda Orawa), Stanisław Ślimak (KS Zakopane), Samuel Weker (Didi Gol) oraz Mateusz Górski (Sokoliki)

 

Nagrody uczestnikom turnieju wręczali burmistrz Grzegorz Watycha oraz przedstawiciele władz AP Podhale Tomasz Gorczyk i Michał Rubiś.

Za nami bardzo intensywny i pracowity weekend, ale myślę że zarówno pod względem organizacyjnym, a przede wszystkim sportowym turniej w każdym roczniku stał na wysokim poziomie – mówi Marcin Faron z AP Podhale. 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY