MLJS: Wygrana na początek nowej rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Wygrana na początek nowej rundy
2019-03-17

Juniorzy starsi NKP Podhale rozpoczęli dziś rundę wiosenną Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. W pierwszym starciu pokonali Dunajec Nowy Sącz 2:1.

Pierwsza połowa to przewaga gości, którzy z szatni wyszli bardziej zdeterminowani. Nam gra się nie układała, nie było płynności - po kilku podaniach akcja gdzieś się załamywała - mówi trener juniorów, Sebastian Świerzbiński.

Podhale bramkę straciło tuż przed przerwą. Piłka uderzona z rzutu wolnego leciała dosłownie na wysokości kolan i przeszła pomiędzy zawodnikami, co nie powinno się wydarzyć. Bardzo ważnym momentem w pierwszej połowie była obrona rzutu karnego przez Pieszka, bowiem w przeciwnym razie gospodarze wygrywaliby dwoma bramkami. Z naszej strony godne odnotowania było uderzenie z 25 metrów Mateusza Otręby w spojenie słupka z poprzeczką.

Na szczęście po przerwie Podhale szybko wyrównało po asyście... Pieszka! Bramkarz NKP wybił piłkę do przodu, a wiatr tak ją napędził, że po koźle przelobowała bramkarza i Nędza-Kubiniec strzelił do pustej bramki. Chwilę póżniej ten sam zawodnik strzelił z 20 metrów i choć bramkarz Dunajca obronił, to dobitka Mańka była już skuteczna. Goście ograniczyli się w końcówce do groźnych stałych fragmentów gry, ale na szczęście nie trafili po raz drugi do siatki, dzięki czemu nasi juniorzy po końcowym gwizdku mogli się cieszyć z wygranej.

Cieszą trzy punkty. Pokazaliśmy, że drużyna ma charakter i potrafi odwrócić losy spotkania. Drużyna gości po raz drugi napsuła nam dużo krwi (pierwszy mecz na jesień wygraliśmy również 2:1, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w ostatniej akcji meczu). Pierwsze spotkanie po długiej przerwie zawsze jest zagadką, więc najważniejsze jest zwycięstwo. Mamy sporo do poprawy, dlatego czeka nas dużo pracy na treningach. Za tydzień jedziemy do Brzeska - podsumował trener juniorów starszych NKP Podhale, Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ - Dunajec Nowy Sącz 2:1 (0:1)
Bramki dla Podhala:
50' Nędza-Kubiniec, 60' Mańko

Skład Podhala: Pieszek - Derek (46 ' Szwajnos),Giełczyński (46' Abramek), Łukaszczyk, Musiorski, Mańko (88' Kulman), Zubek, Masłowski, Otręba, Nędza-Kubiniec (75' Urbaś), Palonek