MLJS: Lider pokonany!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Lider pokonany!
2018-10-01

Kolejne powody do radości dali swoim kibicom piłkarze Podhala Nowy Targ, występujący w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Nowotarżanie pokonali na wyjeździe 1:0 drużynę Puszczy Niepołomice, która przed tą koleją nosiła miano niepokonanego zespołu i liderowała tabeli! Dla Podhala był to piąta (!) z rzędu wygrana.

Akcja która rozstrzygnęła losy tego spotkania miała miejsce w 87 min. Po przejęciu piłki na połowie przeciwnika, trafiła ona na lewe skrzydło do Patryka Skóbla. Ten po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów, dośrodkował w pole karne, gdzie przyjął ją Bartłomiej Głowa, odegrał na 16 metr do nadbiegającego Wojciecha Kobylarczyka a ten mocnym, płaskim strzałem posłał futbolówkę do bramki.

Podhale gola mogło zdobyć już dużo wcześniej. W pierwszej połowie – która toczyła się pod dyktando nowotarżan – okazję mieli Kobylarczyk oraz Kacper Wybrańczyk. Obaj jednak minimalnie chybili. W drugie połowie m.in. Jan Łukaszczyk strzałem z 30 metrów ostemplował poprzeczkę.

Kilka okazji bramkowych mieli i gospodarze. Szczególnie w pierwszym kwadransie gry drugiej połowy, kiedy uwidoczniła się spora ich przewaga. Wówczas jednak na wysokości zadania stanął Krzysztof Pieszek, który w bramce Podhala zaliczył kilka udanych interwencji.

Oczywiście bardzo się cieszymy z wygranej na boisku lidera. Kolejny raz byliśmy konsekwentni w realizowaniu założeń taktycznych i zostaliśmy za to nagrodzeni. Generalnie bardzo fajne spotkanie, w dobrym tempie. Gospodarza zagrażali nam głównie ze stałych fragmentów gry, ale i z nimi nieźle sobie radziliśmy – ocenił trener Podhala, Sebastian Świerzbiński.

Puszcza Niepołomice – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)

Bramka: Kobylarczyk 87.

Podhale: Pieszek – Derek, Wybrańczyk, M. Topór, Uchroński – Łukaszczyk, Zubek (68 Kuruc) , A. Topór (75 Głowa), Mańko (55 Skóbel) – Molis (70 Lubelski), Kobylarczyk.