MLJS: Konsekwencja w grze dała wygraną

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Konsekwencja w grze dała wygraną
2018-09-22

Serię zwycięstw w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych kontynuują piłkarze Podhala Nowy Targ. Dzisiaj nowotarżanie odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo, ogrywając na swoim boisku 1:0 Dalin Myślenice.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Cały mecz to inicjatywa Podhala, która jednak długo nie przynosiła wymiernych efektów. Nowotarżanie mieli duże problemy z tym by sforsować defensywę Dalinu. Jeżeli już udało się im przedrzeć pod bramkę przeciwnika, to zazwyczaj szwankowało ostatnie podanie. Raziły też źle wykonywane stale fragmenty gry czy to rzuty rożne, czy rzuty wolne - których Podhalanie w całym spotkaniu mieli mnóstwo. Cv

Gospodarze byli jednak w swojej grze bardzo konsekwentni i 81 min dopięli swego. W polu karnym Dalinu, Thomas Pranica tuż przy linii końcowej sprytnie przerzucił sobie piłkę na jednym z rywali, po czym wzdłuż linii bramkowej dograł do Juliana Molisa, a ten z bliska, głową skierował piłkę za plecy bramkarza Dalinu. Ta akcja rozstrzygnęła losy tego spotkania.

GALERIA Z MECZU

- To był gatunkowo ciężki mecz. Tabela sugerował że obie drużyny prezentują zbliżone umiejętności. I faktycznie ławo nie było, ale wydaje mi się, że na to zwycięstwo, patrząc na przebieg meczu, jak najbardziej zasłużyliśmy – przyznał trener Podhala ,Tomasz Gorczyk

NKP Podhale Nowy Targ - Dalin Myślenice 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Molis 81.

Podhale: Pieszek – Uhroński, Wybrańczyk, M. Topór, A. Topór – Lubelski (46 Mańko), Łukaszczyk (46 Pranica), Zubek (79 Głowa), Skóbel (46 Kuruc), Molis (89 Derek) – Otręba.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY