PP: Podhale w półfinale

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ PP: Podhale w półfinale
2019-04-03

Nie było niespodzianki w pierwszej parze ćwierćfinałowej rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. W Rabie Wyżnej A klasowy Orkan przegrał 0:3 z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ

Od pierwszej do ostatniej minuty mecz toczył się pod znakiem wyraźnej i spodziewanej dominacji Podhala, które do przerwy biło jednak „głową w mur”.

Co ciekawe to gospodarze pierwsi mogli zdobyć gola. W 10 min świetnie z woleja uderzył Tomasza Rapta, ale czujny w bramce nowotarżan był Krzysztof Pieszek.  Potem już sytuacje bramkowe mieli tylko nowotarżanie. Dwukrotnie nawet skierowali piłkę do bramki, ale za pierwszym razem arbiter dopatrzył się faulu Wojciecha Kobylarczyka, a po strzale Artura Pląskowskiego sędziowie nie zauważyli że gracz Orkana interweniował – raz już poza linią bramkową, a dwa że futbolówkę zagrał ręką. Przed przerwą na uwagę zasługuje też jeszcze piekielnie mocny strzał z 25 metra Marcina Przybylskiego, który trafił w poprzeczkę.

„Worek z bramkami” rozwiązał się po przerwie. W 51 min Podhale wykonywało rzut rożny. Z uderzeniem Tomasza Palonka bramkarz Orkana jeszcze sobie poradził, ale wobec dobitki z najbliższej odległości Jarosława Potońca był bez szans. W 73 min na 2:0 podwyższył Damian Mrówka, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji. Wykorzystał on świetne dogranie z prawej strony od Daniela Barbusa i z 11 metrów skierował piłkę do bramki. Wynik meczu ustalił w 83 min Mateusz Mianowany, który skorzystał z faktu, że na 20 metrze miał dużo wolnego miejsca i czasu, więc oddał precyzyjny czas.

Orkan Raba Wyżna – NKP Podhale Nowy Targ 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Potoniec 51 0:2 Mrówka 73, 0:3 Mianowany 83Orkan: Guzik – Świder (80 K. Rapta), Lenart, Zając, Skwarek – S. Możdżeń, Traczyk (82 Warciak), Skawski, T. Rapta, Saleh – Gromczak (75 Pałasz).

Podhale: Pieszek – Borczyński, Mączka, Baran (46 Bedronka), Barbus, Dynarek, Lewiński (46 Mianowany)Przybylski (46 Hruszka), Palonek, Pląskowski (46 Potoniec), Kobylarczyk (65 Mrówka).