II-ligowiec pokonany!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ II-ligowiec pokonany!
2019-01-23

Piłkarze Podhala Nowy Targ w swoim drugim spotkaniu sparingowym w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozgrywek III ligi pokonali 2:1 drugoligowy ROW Rybnik.

O wygranej Podhala zadecydowała druga połowa. Po pierwszej nowotarżanie przegrywali 0:1 po golu straconym w 11 min. Generalnie ta część spotkania należała do grających bardzo agresywnie rybniczan.

Po zmianie stron mecz już zdecydowanie się wyrównał, ale gole w tej odsłonie zdobywali tylko nowotarżanie. Najpierw w 56 min po przejęciu piłki w środku pola, wymianie kilku podań, futbolówka dotarła do Jarosława Potońca, który popisał się precyzyjnym strzałem z 10 metrów. W 72 min wygraną Podhalu dał testowany od dłuższego czasu Tomasza Palonek (ostatnio Bocheński KS), który skorzystał z błędu bramkarza rywali, odebrał mu piłkę i z bliska skierował ją do bramki. To drugi gol tego zawodnika, w drugim spotkaniu kontrolnym,

- Zadowolony jestem z wyniku, z gry niekoniecznie. Za dużo było błędów, które przede wszystkim doświadczonym zawodnikom nie powinny się przytrafiać. Problemy w pierwszej połowie wzięły się głównie z wybić piłki w nieodpowiedni sektor, co otwierało rywalom drogą do naszej bramki – przyznał trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Więcej na podhaleregion.pl

ROW 1964 Rybnik - NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0)

Bramki dla Podhala: Potoniec 56, Palonek 72.

NKP Podhale: Szukała (46 Kudła) – Drobnak (46 testowany I), Cyfert (46 Mączka), Lewiński (46 Bedronka), Tonia (46 Barbus), Dynarek (70 Zubek), testowany II (60 Łukaszczyk), Łukaszczyk ( 30 - 45 Zubek; 46 Przybylski), Dziedzic (46 Mizia), Otręba (46 Palonek), Pląskowski (46 Potoniec).