AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. III: TRAMPKARZ STARSZY

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. III: TRAMPKARZ STARSZY
2018-11-28

W trzecim z kolei artykule podsumowującym dokonania grup młodzieżowych NKP Podhale w rundzie jesiennej opowiadamy o drodze trampkarzy starszych do awansu do ligi wojewódzkiej, w której zagrają na wiosnę.

Akademia Piłkarska Podhala istnieje już 2,5 roku. To był i jest okres wytężonej i systematycznej pracy z młodymi adeptami futbolu na Podhalu. Okres, który wymagał zarówno mnóstwo wysiłku włożonego przez każdego z trenerów (zarówno tych obecnych, jak i poprzednich) w przygotowanie treningów i meczów, ale również masy działań organizacyjnych, dzięki którym AP Podhala i NKP Podhale jest dziś znaną i poważaną marką w Małopolsce. A pracy będzie jeszcze więcej i jeszcze więcej wsparcia ze strony Miasta, jak i ludzi dobrej woli będzie potrzebne, by...

…NKP Podhale Nowy Targ dumnie reprezentowało nasz region w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Akademia Podhala może się bowiem pochwalić posiadaniem zespołów w każdej kategorii rozgrywkowej Małopolskiej Związku Piłki Nożnej. O jakich konkretnie kategoriach mowa?

Do tej pory ukazały się artykuły o 2 z nich:

- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. I: MŁODZIK
- AP Podhala silna jak nigdy dotąd! - cz. II: TRAMPKARZ MŁODSZY

Z kolei dziś piszemy o awansie do ligi małopolskiej, wywalczonym przez piłkarzy z kategorii TRAMPKARZ STARSZY:

TRAMPKARZ STARSZY (rocznik 2004)

Droga trampkarzy z rocznika 2004 do awansu do ligi wojewódzkiej była zbliżona do tej, przebytej przez młodzików z rocznika 2006, lecz jeszcze bardziej efektowna. NKP Podhale sezon rozpoczęło w I lidze trampkarza starszego - grupie 1. Bez żadnych problemów wygrało tam rywalizację i z kompletem punktów awansowało do grupy mistrzowskiej podhalańskich rozgrywek. Ich zwycięzca miał uzyskać prawo do gry w barażach o Małopolską Ligę Trampkarza. Również o tym etapie nie należy zbytnio się rozwodzić, bowiem bilans bramek 34-7 w 5 meczach mówi sam za siebie. Jedyny mocniejszy opór stawili piłkarze AP Wisły Czarny Dunajec, którzy na terenie nowotarżan przegrali tylko 1:2, przez co stracili szansę na awans właśnie na rzecz NKP.

Wydawało się, że w barażach będzie już zupełnie inaczej. Tymczasem pierwsze starcie z Beskidzką Akademią Piłkarską Podhale wygrało aż 10:0! Prawdziwe emocje rozpoczęły się dopiero w drugim, decydującym o awansie pojedynku, w którym NKP grało na wyjeździe z Turbaczem Mszana Dolna. Po wyrównanym spotkaniu na terenie rywala ostatecznie to Podhale wygrało 2:0 wróciło z tarczą i rozpoczęło świętowanie awansu do rozgrywek na szczeblu województwa!

- WIĘCEJ: Droga NKP do awansu - wyniki
- WIĘCEJ: Strzelcy zespołu w rundzie jesiennej

Po bardzo dobrym sportowo roku w Małopolsce musieliśmy wrócić do gry w Lidze Podhalańskiej. Cel, jaki postawiliśmy wspólnie przed drużyną mógł być tylko jeden - awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Chłopcy wywiązali się z tego zadania świetnie. Nie przegraliśmy żadnego spotkania przez całą rundę, pewnie wygrywając również baraże. Ogromne podziękowania należą się moim zawodnikom, którzy do większości spotkań podeszli z pełnym zaangażowaniem i koncentracją, przez co dominowaliśmy na boisku we wszystkich spotkaniach. Przed chłopcami teraz trochę spokoju po trudach sezonu oraz koncentracja na nauce, ponieważ wkrótce piszą ważne egzaminy próbne w szkole – powiedział na zakończenie rundy trener Mariusz Malok.

Jesteśmy zadowoleni z postawy drużyny, byliśmy przekonani że po pół roku wrócą do rozgrywek małopolskich. Gratulacje dla zawodników, bo widać w ich postawie dużo pozytywnych zachowań. Kolejne cele zostaną wyznaczone w najbliższym czasie przed trenerem i drużyną. Miałem możliwość oglądania drużyny podczas turniejów i spotkań ligowych, widać że proces szkoleniowy przebiega prawidłowo i cały czas zawodnicy robią postęp – podsumował z kolei Dyrektor APP Podhala, Tomasz Gorczyk.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY