MLJS: Turniej w Zabrzu - o krok od medalu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLJS: Turniej w Zabrzu - o krok od medalu
2019-01-28

W weekend 19-20 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu odbyła się 27. edycja Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrza. Juniorzy starsi NKP otrzymali zaproszenie na ten prestiżowy turniej już po raz drugi z rzędu.

Drużyny występujące w turnieju:

Grupa A: NKP Podhale, Stadion Śląski Chorzów, Podokręg Zabrze oraz Dynamo Lviv (UKR)

Grupa B: Gwarek Zabrze, MKS Zabrze, Lokomotiva Trnava (SVK) oraz Górnik Zabrze.

Jechaliśmy na tę edycję broniąc drugiego miejsca, wywlczonego przed rokiem. Każdy przeciwnik podchodził do nas z większym respektem. Trafiliśmy do ciężkiej grupy ze Stadionem Śląskim Chorzów, Podokręgiem Zabrze oraz Dynamem Lwów - relacjonuje trener juniorów, Sebastian Świerzbiński.

W pierwszym meczu młodzie piłkarze Podhala zremisowali z drużyną z Ukrainy 1:1 (wyrównującą bramkę strzelił Juliusz Molis). Drugie spotkanie również zakończyło się takim samym wynikiem (juniorzy starsi NKP po raz kolejny pokazali charakter i doprowadzili do remisu, a strzelcem był Wybrańczyk Kacper).

Trzeci mecz był walką o drugie miejsce w grupie, gdyż Podokręg miał już zapewnione pierwsze miejsce, po zdobyciu 6 punktów. Po faulu na Mateuszu Otrębie karnego wykorzystał Wybrańczyk Kacper. Gol i wygrana 1:0 dały nam w nagrodzie możliwości walki o trzecie miejsce w całym turnieju.

Spotkania o brązowy medal niestety nie udało się już wygrać - przegraliśmy 0:1 z MKS Zabrze. Ostatecznie zajęliśmy więc 4. miejsce, na osłodę najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mateusz Otręba. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Górnika Zabrze, grająca na co dzień w ogólnopolskiej CLJ.

Podsumowując ten turniej, pozostaje niedosyt z 4. miejsca, aczkolwiek osobiście jestem bardzo zadowolony. Największą bolączką była skuteczność, w każdym meczu stwarzaliśmy więcej sytuacji od przeciwnika. Kulminacją był mecz o 3. miejsce, gdzie mogliśmy strzelić 5-6 bramek, a w zamian za to straciliśmy jedną z rzutu karnego. Na poprawę skuteczności przyjdzie czas. Chciałbym podziękować Pani Prezydent Miasta Zabrze oraz wszystkim organizatorom za zaproszenie na tak prestiżowy turniej po raz drugi z rzędu - podsumował trener juniorów starszych NKP, Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale wystąpiło w składzie:

Kudła, Pieszek, Derek, Wybrańczyk, Balos, Uchroński, Łukaszczyk, Zubek, Kuruc, Topór A., Skóbel, Mańko, Otręba, Molis, Masłowski

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY