Nowy sezon w III lidze czas zacząć (krótka zapowiedź)!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nowy sezon w III lidze czas zacząć (krótka zapowiedź)!
2018-07-31

18 drużyn z 4 województw, w tym 4 beniaminków, 1 spadkowicz z II ligi i 13 zespołów, znających się już przynajmniej od roku. Nowy sezon w III lidze grupie IV zapowiada się niezwykle ciekawie, a wszystko rozpocznie się już w drugą sobotę sierpnia!

Fot. Maciej Zubek

NKP Podhale Nowy Targ po zajęciu w zeszłym sezonie 5. miejsca w tabeli pożegnało się z głównym reżyserem tego sukcesu - Januszem Niedźwiedziem, który zdecydował się na pracę w nowym środowisku - Stali Rzeszów. Jego miejsce zajął Dariusz Mrózek, były szkoleniowiec również III-ligowej Stali Bielsko-Biała, z którą uplasował się w zeszłym sezonie na 10. lokacie, mimo wielu przeszkód i problemów. Teraz przed nim kolejne wyzwanie, tym razem na Podhalu.

Po poprzednim sezonie w którym drużyna zajęła wysokie 5 miejsce oczekiwania są na pewno duże. Drużyna prezentowała bardzo wysoki poziom i chcemy ten poziom dalej utrzymać. Jeżeli chodzi o cele na najbliższą rundę to z mojej strony mogę zagwarantować i odpowiem tu troszkę dyplomatycznie, walkę o 3 punkty w każdym najbliższym spotkaniu – zapowiada trener Dariusz Mrózek.

W nowym sezonie 2018/2019 zobaczymy sporo znanych już z zeszłej kampanii twarzy, obejrzymy też najprawdopodobniej wracającego do gry Potońca. W meczach kontrolnych wystąpili również młodzieżowcy, tacy jak powoałny swego czasu do młodzieżowej Reprezentacji Polski Wojciech Kobylarczyk, czy powracający z wypożyczenia Buć oraz świetnie spisujący się w juniorskich kategoriach Bałos i Łukaszczyk. Trener Mrózek upatruje w oczekiwaniach ogrywania młodzieży dużo pozytywów.

Kadra jest bardzo stabilna, praktycznie na każdej pozycji mamy bardzo doświadczonego i ogranego zawodnika. Do zespołu szukamy zawodników którzy są w wieku młodzieżowca i mają występy w drużynach seniorskich na poziomie co najmniej III ligi. Daje nam to pewność, że są gotowi do gry od zaraz. Dzięki temu mam też większe pole manewru jeśli chodzi o obsadzenie poszczególnych pozycji przez młodzieżowców. Oczywiście wpływa to korzystnie na rywalizację w zespole, a nie ma nic lepszego dla trenera niż posiadanie  dwóch równorzędnych zawodników na każdej pozycji. Jeszcze tak komfortowej sytuacji nie mamy, ale jesteśmy na dobrej drodze. Trenuje z nami też kilku zawodników z Akademii i rozwijają się oni błyskawicznie, bo potrafią wykorzystać wskazówki swoich starszych i bardziej doświadczonych zawodników – przekonuje trener Podhala.

My również wierzymy, że taka mieszanka młodości z doświadczeniem da wymierne efekty, a żeby przekonać się o tym na własne oczy, koniecznie trzeba przyjść na najbliższe spotkanie ligowe w Nowym Targu, które już 18 sierpnia o godzinie 17:00, kiedy to naszym rywalem będzie 6. zespół zeszłego sezonu - Wólczanka Wółka Pełkińska. Serdecznie zapraszamy!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY