3. liga: Sezon kończymy na 8. miejscu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Sezon kończymy na 8. miejscu
2020-05-18

Decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zakończono sezon 2019/2020 w III lidze grupie IV. Tym samym zachowano klasyfikację według punktów zgromadzonych po ostatniej w pełni rozegranej kolejce.

Lubelski Związek Piłki Nożnej, prowadzący rozgrywki naszej grupy III ligi w sezonie 2019/2020, na podstawie uchwał i regulaminów (o których wspomina na swojej oficjalnej stronie - zobacz) podjął również decyzję, że w przypadku równej ilości punktów zdobytych przez poszczególne zespoły, decydować będzie ogólny korzystniejszy bilans bramkowy (ze względu na to, że nie rozegrano większości spotkań rewanżowych, nie bierze się pod uwagę meczów bezpośrednich). Z tego też powodu, NKP Podhale ostatecznie sklasyfikowano na 8. miejscu mimo gorszej pozycji w "małej tabeli" ustalanej na podstawie meczów bezpośrednich NKP Podhale - Avia Świdnik - Stal Kraśnik (te 3 kluby zdobyły po 28 punktów).

Awans do II ligi uzyskał Motor Lublin. Spadków nie przewiduje się.

- W końcu musiała zapaść decyzja. Jest taka, a nie inna. Nie myślimy już o tym teraz. Skupiamy się na nowym sezonie, który ruszy w zależności od terminu zakończenia rozgrywek centralnych, tj. Ekstraklasy oraz I i II ligi. Są brane pod uwagę warianty startu sezonu w sierpniu, wrześniu, a nawet odwołania go w przypadku tzw. "drugiej fali" zachorowań. Wciąż więc nie wiemy zbyt wiele - musimy czekać na odpowiednie decyzje, co stawia nas w trudnej, bo niepewnej sytuacji – powiedział prezes NKP Podhale, Michał Rubiś.

- Jako cała drużyna, czyli sztab i zawodnicy zawsze mamy w sobie chęć gry, niezależnie od przeszkód. Niejako w DNA sportowca zapisane jest, żeby rywalizację odbywać na boisku, a nie poza nim, niemniej jednak z uwagi na obecnie panującą sytuację na świecie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uszanować tę decyzję. To już przeszłość, nie ma co się na niej skupiać - uwagę musimy teraz skierować na przygotowania pod kątem nowego sezonu - podsumował pierwszy trener NKP Podhale, Marcin Zubek.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY