3. liga: Z Chełma wracają z punktem

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Z Chełma wracają z punktem
2019-09-14

Piłkarze Podhala Nowy Targ wciąż pozostają bez wyjazdowego zwycięstwa w rozgrywkach 3 ligi grupy IV. W meczu 8 kolejki nowotarżanie podzielili się punktami z Chełmianką Chełm, remisując 1:1.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Pierwsza połowa w sytuacje bramkowe nie obfitowała. Tak naprawdę dopiero w 25 min miała miejsce pierwsza groźna sytuacja. Stworzyli ją sobie gospodarze. Głową z najbliższej odległości uderzał Paweł Wolski, ale chybił. W odpowiedzi z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Dynarek, ale Arkadiusz Lewiński w dogodnej pozycji, nie sięgnął piłki. W 32 min Podhale wyszło na prowadzenie. Michał Danilczyk uruchomił podaniem Lukasa Hruskę, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wygrał ten pojedynek.

W 57 min Podhale mogło podwyższyć prowadzenie. Marek Mizia posłał w bój Jarosława Potońca, ten oddał strzał, piłka po rękach bramkarza zmierzała do bramki, ale jedne z obrońców Chełmianki zatrzymał ją na linii bramkowej. Zaraz po tej sytuacji akcja przeniosła się w pole karne Podhala. Tam z pierwszym uderzeniem Vlodimira Hladkyego Mateusz Szukała sobie poradził, ale wobec dobitki był już bezradny. W 82 min okazję ponownie miał Hruska, ale tym razem trafił wprost w bramkarza. Z kolei iw 87 min szansę mieli gospodarze, konkretnie Dawid Niewęgłowski, ale z jego uderzeniem poradził sobie Szukała.

Chełmianka Chełm – Podhale Nowy Targ 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Hruska 36, 1:1 Hladkyy 58

Chełmianka: Szymkowiak – Wołos, Uliczny, Wolski, Czułowski -Kocoł, Kwiatkowski, Kraśniewski, J. Niewęgłowski, Dobrzyński, Wolski ŻK – Hladkyy (61 D. Niewęgłowski).

Podhale: Szukała – Mączka ŻK (64 Witkowski), Lepiarz, Lewiński ŻK, Tonia – Hruska ŻK, Danielczyk, Dynarek ŻK, Mianowany ŻK (76 Mrówka), Mizia (72 Barbus) – Potoniec.

Sędziował Jakub Pych z Dębicy.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY