3. liga: Feralny mecz w Kielcach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Feralny mecz w Kielcach
2019-11-09

Piłkarze Podhala Nowy Targ przerwali serię 6 meczów bez porażki w rozgrywkach 3 ligi i w meczu 15 kolejki przegrali w Kielcach z rezerwami ekstraklasowej Korony 3:4. Nowotarżanie nie tylko stracili w tym meczu punkty, ale też – co gorsza - dwóch czołowych zawodników.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Już w 2 min gospodarze objęli prowadzenie. Po zagraniu z głębi pola, Jakub Górski znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Mateuszem Szukałą i wygrał ten pojedynek. W 9 min na 2:0 podwyższył Ernest Jopkiewicz. W 13 min z powodu kontuzji boisko musiał opuścić, będący ostatnimi czasy w świetnej dyspozycji Damian Lepiarz. Jego miejsce zajął Tomasz Palonek i już przy pierwszym kontakcie z piłką zdobył dla Podhala gola kontaktowego. W 23 min nowotarżanie stracili Szukałę, którzy zderzył się z jednym z zawodników gospodarzy i z podejrzeniem pęknięcia kości jarzmowej trafił do szpitala. W bramce Podhala pojawił się rezerwowy Krzysztof Pieszek i w 37 min pokonał go "na raty" Michał Dziubek. Wynik do przerwy ustalił w 42 min Mateusz Sowiński po wymianie podań z Jopkiewiczem.

Mimo tych wszystkich przeciwności los nowotarżanie po przerwie mocno nastraszyli pewnych siebie gospodarzy.

Już w pierwszych 5 minutach tej odsłony Podhale zdobyło dwa gole. Autorem obu – po świetnych indywidualnych akcjach - był Marek Mizia. Kiedy w 59 min za drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał gracz Korony Artur Piróg wydawało się że Podhalanie są na dobrej drodze by odwrócić losy tego spotkania. I sytuacji ku temu gracze z Nowego Targu mieli kilka. Najlepszą w nich w 76 min miał Damian Mrówka, który po podaniu od Mizi, główkował z najbliższej odległości, jednak minimalnie chybił.

Korona II Kielce – Podhale Nowy Targ 4:3 (4:1)

Bramki: 1:0 Górski 2, 2:0 Jopkiewicz 9, 1:2 Palonek 14, 3:1 Dziubek 37, 4:1 Sowiński 42, 4:2 Mizia 47, 4:3  Mizia 50.

Korona II: Kukić – Bujak, Górski (78 Petrović), Piróg ŻK, ŻK, CZK 59, Jopkiewicz, Dziubek, D. Lisowski (46 Rogoziński), Miletić (60 Kloc), Sewerzyński (60 P. Lisowski), Więckowski ŻK, Sowiński (87 Selągowski), Sosnowski.

Podhale: Szukała (23 Pieszek) – Staszczak, Lewiński ŻK, Mączka ŻK, Witkowski (46 Potoniec) – Mizia, Skórski (74 Mianowany), Dynarek, Zapotoczny (69 Hruska)– Lepiarz (13 Palonek), Mrówka.

Sędziował Paweł Sitkowski. Widzów: 100

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY