3. liga: To przeciwnik będzie musiał się dostosować [ZAPOWIEDŹ]

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: To przeciwnik będzie musiał się dostosować [ZAPOWIEDŹ]
2019-08-14

Już jutro o 16:00 w Nowym Targu kibice Podhala po raz pierwszy w tym sezonie zobaczą zmagania na poziomie III ligi. W 2. kolejce spotkań kampanii 2019/2020 NKP podejmie u siebie KSZO 1929 Ostrowiec Św.

Jeszcze świeże w pamięci kibiców są wspomnienia meczu z KSZO z 2 czerwca, kiedy to Podhale zwyciężyło 2:0 i utrzymało ówcześnie fotel lidera w tabeli na ostatnią kolejkę przed końcem rozgrywek. Dopisała wtedy publiczność, a kibice stworzyli niezapomnianą atmosferę. Teraz piłkarze Podhala również liczą na wsparcie trybun.

Myślę, że to naturalne, iż własny obiekt pomaga w osiąganiu pozytywnych wyników gospodarzom. To przeciwnik będzie musiał dostosować się do charakterystyki sztucznej murawy. Z drugiej strony liczymy także na doping naszej widowni, która często jest dodatkowym mobilizatorem, by zawodnicy dali jeszcze więcej z siebie - zapewnia trener Podhala, Dariusz Mrózek.

W okresie letnim, podobnie jak Podhale, również KSZO przeszło pewne zmiany kadrowe. Jak na razie dały one bardzo dobry efekt w pierwszym starciu - wygranym 3:1 w Ostrowcu z Avią Świdnik. Jakie będzie miało to przełożenie jutro w Nowym Targu, gdy ostrowiczanie przybędą do niezdobytej od 17 spotkań Twierdzy przy ul. Kolejowej 161?

Dla każdego zespołu w lidze przerwa letnia oznacza większe lub mniejsze przeszeregowania w składach. Pamiętajmy jednak, że zmiany te mają na celu wzmocnienie kadry i zapewne tak samo jest w przypadku naszego najbliższego rywala. Drużyna KSZO zawsze liczy się w walce o najwyższe cele, wygrała swój pierwszy mecz i na pewno będzie chciała podtrzymać dobrą passę. Nasza w tym głowa aby im to uniemożliwić - zaznacza szkoleniowiec pierwszej drużyny Podhala.

Jeśli chodzi o nasze "Szarotki", to podopieczni Dariusza Mrózka w pierwszej kolejce w Dębicy wywalczyli cenny punkt po remisie 0:0 z bardzo dobrze grającą drużyną Wisłoki. Teraz przed własną publicznością nasi piłkarze mogą sięgnać po pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, na co z pewnością czekają również fani Podhala.

Sądzę, że po dwóch miesiącach kibicowskiego "urlopu" nie trzeba nikogo specjalnie zapraszać na mecz. Tym bardziej, że prognozy pogody są optymistyczne, rywalem będzie mocny zespół, a przede wszystkim - że o kolejne punkty gra nasze Podhale! - zaznacza na koniec trener Dariusz Mrózek.

Niech jego słowa będą dla nas wszystkich mobilizujące! Do zobaczenia już jutro przy Kolejowej 161 w Nowym Targu na kolejnych, wielkich piłkarskich emocjach!

📍 Stadion Podhale Nowy Targ (ul. Kolejowa 161)
🎥 RELACJA TV LIVE: nowytarg24.tv / Polsport.LIVE

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY