3. liga: Prezent dla „Dynara”

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Prezent dla „Dynara”
2019-10-19

13 kolejka spotkań grupy IV 3 ligi okazała się szczęśliwa dla piłkarzy Podhala Nowy Targ, którzy na własnym boisku pokonali 2:1 Sokoła Sieniawę. Tym samym nowotarżanie sprawili prezent swojemu kapitanowi Dawidowi Dynarkowi, który w dniu meczu obchodził trzydzieste urodziny.

Solenizant miał udział przy jedynym golu jaki padł w pierwszej połowie. To po jego dalekim zagraniu i błędzie jednego z zawodników Sokoła, na listę strzelców wpisał się Maciej Tonia.

Podhale wcale nie dominowało przed przerwą. Przeciwnie, to goście mieli więcej okazji bramkowych, ale byli nieskuteczni. Szczególnie tyczy się to Bartłomieja Buczka, który zaprzepaścił dwie zankomite szanse.

Druga połowa już zdecydowanie bardziej wyrównana. Po bezbarwnym początku, w 62 min gospodarze podwyższyli prowadzenie. Michał Danilczyk zagrał w tempo do Dariusza Zapotocznego, a ten trafił do bramki Sokoła tuż przy jego lewym słupku.

Goście nie dali za wygraną i w 70 min „złapali” kontakt, po golu z rzutu karnego Bartłomieja Buczka.

W końcowych minutach to Podhalanie bliżej byli zdobycia trzeciej bramki, ale dwukrotnie – po uderzeniach Damiana Mrówki i Danilczyka – świetne interweniował Matthew Korziewicz.

Podhale Nowy Targ – Sokół Sieniawa 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tonia 21, 2:0 Zapotoczny 62, 2:1 Buczek 70 z karnego.

Podhale: Szukała – Barbus, Lewiński, Mączka ŻK, Tonia – Mizia (73 Potoniec), Skórski, Dynarek, Zapotoczny ŻK (82 Hurska) – Mrówka, Danilczyk ŻK.

Sokół: Korziewicz – Drelich ŻK, Skała, Jedyras ŻK (85 Mazurek), Purcha (69 Kardyś) – Buczek (80 Skrzypek), Burka, Lis Majda – Ochał, Brocki (90 Fryc).

Sędziował Albert Bińkowski ze Skarżyska Kamienna.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY