3. liga: Remis na boisku outsidera

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Remis na boisku outsidera
2019-09-30

W meczu 10 kolejki spotkań rozgrywek grupy IV 3 ligi piłkarze Podhala Nowy Targ zremisowali 2:2 wyjazdowe starcie z ostatnią w tabeli drużyną Podlasia Biała Podlaska. Dla gospodarzy były to pierwsze punkty po 5 kolejnych porażkach. Dla Podhala z kolei to już 3 spotkanie bez wygranej.

Po pierwszej połowie Podhale przegrywało 0:1, po golu straconym w 27 min. Dograna z lewej strony piłka trafiła do Kosieradzkiego, który mocnym uderzeniem z woleja pokonał Mateusza Szukałę. Podhale mogło, a nawet powinno wyrównać w 36 min. Znakomitą ku temu okazję miał Marek Mizia, ale mając przed sobą tylko bramkarza, trafił wprost w niego.

Druga połowa zaczęła się od okazji na 2:0 dla Podlasia. Szukała wygrał jednak pojedynek sam na sam z Tomaszem Andrzejukiem. Ta sytuacja zemściła się na gospodarzach w 53 min. Po dalekim podaniu Daniela Wajsaka, pierwszy strzał Tomasza Palonka bramkarz sparował na poprzeczkę ale wobec dobitki głową był już bez szans. W 56 min doszło do nieprzyjemnej sytuacji. W ferworze walki łokciem w twarz uderzony został gracz Mateusz Mianowany. Gracz Podhala z podejrzeniem złamania kości jarzmowej karetką został odwieziony do szpitala. Sytuacja ta nie wywołał żadnej reakcji sędziego co rozwścieczyło trenera Podhala, który głośno protestował, za co ukarany został czerwoną kartką.

Przerwa w grze trwała 10 minut i mniej więcej tyle arbiter główny doliczył do regulaminowego czasu gry. W jego 2 minucie gospodarze wyprowadzili kontratak i z sprawą Pawła Zabielskiego odzyskali prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Podhala, a konkretnie do Damiana Lepiarza, który 95 minucie w zamieszaniu wepchnął piłkę do bramki, ratując Podhalu remis.

Podlasie Biała Podlaska - NKP Podhale Nowy Targ 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kosieradzki 32, 1:1 Palonek 53, 2:1 Zabielski 90+2, 2:2 Lepiarz 90+5.

Podlasie: Wrzosek – Marczuk, Konaszewski ŻK, Pyrka, Andrzejuk – Dmowski (72 Skrodziuk), Jastrzębski (90 Kuron), Zabielski, Kosieradzki (68 Martynek), Buzun (46 Dmitruk ŻK) – Nieścieruk ŻK (65 Komar).

Podhale: Szukała – Tonia, Lepiarz, Lewiński, Witkowski – Mizia (78 Mrówka), Mianowany ŻK (56 Potoniec ŻK), Barbus ŻK (80 Zapotczny), Danilczyk ŻK (46 Wajsak), Hruska – Palonek