PP: Orkan pokonany. Podhale w 5. rundzie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ PP: Orkan pokonany. Podhale w 5. rundzie
2019-10-09

W meczu 4. rundy Pucharu Polski na szczeblu Podhala pierwsza drużyna NKP pokonała Orkan Rabę Wyżną i awansowała do kolejnej fazy. Zwycięstwo walkowerem odniosła również druga drużyna naszego Klubu, wystawiona w rozgrywkach pucharowych.

Tekst: Maciej Zubek

Orkan Raba Wyżna (A) – Podhale Nowy Targ (3)  0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Zapotoczny 64, 0:2 Palonek 73, 0:3 Palonek 87.

Orkan: M. Szklarz – Świder, K. Rapta, R. Możdżeń, S. Możdżeń -  Skwarek, Kasiniak, Skawski, Gromczak, T. Rapta – Wójciak.

Podhale: Pieszek – Staszczak, Mączka, Lewiński, Tonia (46 Witkowski) – Mizia (46 Barbus), Wajsak, Dynarek (46 Danilczyk), Zapotoczny – Mrówka, Potoniec (46 Palonek).

Pierwsza połowa bramek nie przyniosła, ale i sytuacji do ich zdobycia praktycznie nie było. Oba zespoły ograniczały się główni do strzałów z dystansu, ale te na ogół mijały bramkę przeciwnika.

Po przerwie to gospodarze pierwsi mieli znakomitą okazję, ale w 61 min Skawski z kilku metrów przestrzelił. Ta sytuacja błyskawicznie się na Orkanie zemściła. W 64 min po asyście Mrówki prowadzenie Podhalu dał Zapotoczny. W 70 min znów blisko gola byli rabianie, konkretnie Świder, ale po jego mocnym uderzenie paradą popisał się Pieszek. Minęły 3 minuty i Podhale prowadziło już 2:0 za sprawą indywidualnej akcji Palonka. Ten sam zawodnik  87 min ustalił wynik spotkania, po dograniu Staszczaka.

NKP Podhale II Nowy Targ – Szarotka Rokiciny Podhalańskie 3:0 walkower
Drużyna gości nie zgłosiła się na zawody.