3. liga: Kolejne 2 mecze kontrolne za nami

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ 3. liga: Kolejne 2 mecze kontrolne za nami
2020-01-28

Relacje z dwóch ostatnich sparingów pierwszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ.

Fot. i tekst: Maciej Zubek

Cztery gole Lepiarza. Wychowankowie Sandecji na testach

podhalelier1

PIŁKA NOŻNA. Pierwsze zwycięstwo w trzeci meczu sparingowym odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. Po przegranej z Podbeskidziem Bielsko Biała, remisie z Wierchami Rabka, teraz nowotarżanie na własnym boisku wysoko bo aż 6:2 pokonali Lidera Włocławek (wicelider 4 ligi kujawsko-pomorskiej).

Co prawda nowotarżanie zaczęli od szybkiej straty bramki, ale jeszcze przed przerwą straty odrobili i to z pokaźną nawiązką. Wyrównał Damian Mrówka, a kolejny trzy trafienia były autorstwa Damiana Lepiarza. Lepiarz trafił także jako pierwszy po przerwie. Chwilę potem to goście zdobyli swojego drugiego gola, ale to do nowotarżan należało ostatnie słowo. Wygraną w końcówce przypieczętował Arkadiusz Lewiński.

Trener Marcin Zubek skorzystał jedynie z usłg 14 zawodników. Ci co dzisiaj nie grali, zagrają bowiem w sobotę przeciwko drużynie złożonej z juniorów. W pierwszej połowie w bramce Podhala wystąpił Mateusz Szukała, dla którego był to pierwszy występ od pamiętnego ligowego meczu w Kielcach w trakcie którego złamał trzy kości twarzy. „Szuki” wystąpił w specjalnej masce, która będzie m towarzyszyć przez jakiś czas.

podhlelider3

Kolejny udany występ zaliczył testowany Hubert Maślanka. Wychowanek Sandecji Nowy Sącz, który ma za sobą debiut w ekstraklasie, od dłuższego czasu grał jedynie w czwartoligowych rezerwach nowosądeckiego klubu, a teraz dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Sprawdzany był także inny wychowanek „biało czarnych” Kacper Smoleń .

- Pozytywny sprawdzian. Ostatnio poświęcamy dużo czasu na organizację gry w ofensywie i widać poprawę. To cieszy. Oczywiście nie uniknęliśmy też błędów, lecz warto zauważyć, że dajemy szansę młodemu bramkarzowi z rocznika 2003, a to w przyszłości zaprocentuje– podsumował trener Podhala, Marcin Zubek

Podhale Nowy Targ – Lider Włocławek 6:2 (4:1)

Bramki dla Podhala: Lepiarz 4, Mrówka, Lewiński.

Podhale: Szukała (46 Grabowski) – Tonia, Danilczyk, Lewiński, Maślanka (46 Zapotoczny – Mizia, Mianowany, Dynarek, Mrówka, Hruska (46 Smoleń) – Lepiarz.

podhalelder5

Bezlitośni dla młodszych kolegów. Brazylijczyk nie zagra w Podhalu

popo2

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ rozegrali drugi sparing w odstępie 24 godzin. Tym razem ich przeciwnikiem byli ich młodsi koledzy, drużyna juniorów.

Marcin Zubek posłał w bój zawodników, którzy w piątkowym meczu z Liderem Włocławek nie grali, bądź zaliczyli tylko kilkuminutowy występ. Z dziewięciu bramek jakie w tym mecz zdobyli trzecioligowcy, cztery zdobył Tomasz Palonek. Dwa trafienia z kolei były autorstwa testowanego Brazylijczyka Felipe, któremu jednak ostatecznie podziękowano, podobnie jak drugiemu ze sprawdzanych zawodników, Martinowi Góralskiemu.

popo3

Kolejny sparing Podhale zagra za tydzień z Popradem na wyjeździe.

Podhale Nowy Targ – Podhale Nowy Targ juniorzy 9:0 (2:0)
Bramki: Palonek 4, Felipe 2, Mączka, Wajsak, Zapotoczny.
Podhale: Grabowski (46 Szukała) – Witkowski, Mączka, Stańczak, Barbus – testowany, Wajsak, Skórski, Zapotoczny (46 Smoleń), Felipe – Palonek.

popo4

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY